Читать «Емілі з Місячного Серпа» онлайн - страница 170
Лусі Мод Монтгомері
Ільза не матиме змоги навчатися у драматичній школі. Батько їй не дозволить. Але каже, мовляв, це їй не завадить: коли виросте, все одно втече з батьківської оселі, а вже тоді дасть собі раду в житті. Її слова стривожили мене своєю запеклістю.
Дивно: коли вперше побачила Ільзу після повернення додому, я відчула якусь провину перед нею. Чому? Бо знаю про її матір… У чім же моя провина — таж я зовсім непричетна до тієї історії? Тепер це чудне відчуття минулося, та я щоразу така нещасна, коли міркую про ті події! Воліла би геть забути про все або знайти справжні причини того, що трапилося. Бо я впевнена: ніхто їх не знає.
Сьогодні отримала Дінового листа. Він пише розкішні листи — такі, наче я вже доросла. Прислав мені й віршика, вирізаного з якогось часопису. Цей віршик нагадав йому про мене, пише Дін, хоч у ньому йдеться про едельвейси та про сходження на альпійські верхогір’я. Що мені Альпи? Однак під час читання блиснув мені „промінчик“ — тож узяла аркуш поштового паперу й написала: „Я, Емілія Берд Стар, сим урочисто присягаю зійти на одну з альпійських вершин і вирізьбити своє імення на камені“. По тому вклала аркуш до конверту, на якому своєю чергою вивела: „Присяга, дана Емілією Берд Стар, дванадцяти років і трьох місяців“ — і сховала це в отоманці, що на горищі.
Нині пишу детективну повість і, пишучи, намагаюся відчувати так, як відчуває людина, що скоїла вбивство. Це моторошно, але дуже цікаво. Немовби я сама когось умертвила!
Добраніч, дорогі мої батьки!
З любов’ю,
ваша дочка Емілія
P. S. Усе вирішую, як буду підписуватися, коли виросту й почну давати до друку свої твори. Не знаю, як ліпше: Емілія Б. Стар чи Е. Б. Стар. Часом думаю, чи не вибрати й собі „псевдонім“, тобто вигадане прізвище, яке незрідка прибирають собі письменники. (Знайшла це слово у своїм словнику.) Читачі обговорювали б мої твори в моїй же присутності, не здогадуючись, хто я, — отже, казали б те, що думають насправді. Це було б захопливо, втім, не завжди приємно. А підписуватимусь, либонь, так: Е. Берд Стар».
Розділ 28. Захисник мрій
Кілька тижнів Емілі намагалася з’ясувати, любить пана Карпентера чи ні. Здавала собі справу в тім, що не відчуває до нього непрязні, хоч уперше привітався до неї в школі такими словами:
— Ти ота дівчина, що пише вірші? Краще б орудувала голкою чи гачком. Надто багато дурнів на цьому світі силкуються писати поезії і, звісно, зазнають поразки. Я сам пробував колись віршувати. Доки не порозумнішав.
«Краще б ти слідкував за своїми нігтями, бо вони явно брудні», — дала відкоша Емілі, ясна річ, подумки.
Пан Карпентер геть перевернув усталений лад у школі, тож Ільза, яка була уособленням анархії й люто ненавиділа всяку рутину, була єдиною школяркою, що вподобала його з першого погляду. Деякі відверто його не любили, як-от, наприклад, Рода Стюарт, але більшість виявляла звичну байдужість. Емілі ж нарешті визнала, що любить його «несамовито».