Читать «Таємниця Пурпурової планети» онлайн - страница 46
Леся Воронина
З полегкістю я помітила, що летюча жабка почала потроху заспокоюватися — з усього було видно, що палка промова Гарбузика її переконала, Та в цю мить мій погляд упав на хлюсика. З цим спокійним і зазвичай вайлуватим овочем коїлося щось дивне. Очі у нього засвітилися, як тоді, коли він отримав повідомлення з планети Білої Лілеї, він почав підстрибувати й щось швидко-швидко белькотіти:
— Чую… чую слабкий сигнал. Це летючі жабки. Вони потрапили у пастку. Треба йти вздовж струмка. Скоріше, бо буде пізно!
Ми щодуху кинулися вниз, за течією. Хоч як я поспішала, та все ж помітила, які прекрасні ліси й галявини вкривали планету Білої Лілеї. На крихітних деревах росли малесенькі плоди. Кущі були вкриті дрібнесенькими квіточками усіх барв і відтінків райдуги, а навколо них кружляли цілі зграї крихітних пташок, і здавалося, що біля дерев і кущів клубочаться веселкові хмаринки, які щебечуть пташиними голосами.
Я опустила руку і набрала цілу жменю чудових червоних яблук. Але кожне яблуко було не більше за суничку. А прозорі сині озерця були вкриті білими лілеями, меншими за копійчану монетку. Лілеї пахли так солодко й ніжно, що в мене дух забило від цього чарівного запаху. Хотілося впасти посеред цих квітучих озер і вдихати їхній дивовижний аромат.
Крихітні яблучка були такі смачні, що я раз у раз набирала повні пригорщі дрібнесеньких плодів і не могла наїстися ними.
Я пильніше придивилася і помітила, що по дорозі трапляються не лише низенькі зарості яблунь. Були там і персики, і груші, і сливи, і помаранчі, і банани, і зовсім незнайомі мені плоди.
— Шкода, що ти, Гарбузику, не їси фруктів, — сказала я котикові, куштуючи все нові й нові дрібненькі плоди.
Та котикові було не до моїх жартів. Він несподівано вигнув спину дугою і кинувся вперед. Летюча жабка полетіла за ним, а я з хлюсиком на плечі побігла за ними навздогін.
Розділ четвертий
Я побачила, як рудий пухнастий хвіст Гарбузика майнув десь спереду, а потім зненацька зник. Коли я підбігла до вкритої незабудками галявини, то побачила, що мій Гарбузик стоїть біля великої клітки і розглядає сотні малесеньких створінь, що до неї втрапили.
Найбільше там було летючих жабок. Але крім них на волю намагалися вирватися й інші мешканці планети Білої Лілеї. Хвостаті, крилаті й вкриті пір’ям, усі вони потрапили в полон, і врятувати їх могли лише ми.
Гарбузик спробував розірвати пазурами дротяну сітку, з якої було зроблено клітку, та вона не піддавалася. А поруч не було жодної гілляки — адже всі дерева на планеті Білої Лілеї були не більші за земну квітку.
І тут я почула голосний нявкіт. Я вже хотіла цитьнути на Гарбузика, але зрозуміла, що це нявкає не мій кіт. Котячих голосів було декілька, і вони наближалися.