Читать «Гелтер Скелтер» онлайн - страница 160

Олександр Завара

Знову занурившись у шафу, він запхав документ між конспектами і тільки тоді звернув увагу на обтріпану книжчину в паперовій палітурці. То була збірка Гоголя «Миргород», до якої, як відомо, входить повість «Вій».

«Йолоп,– майнула миттєва думка,– який же я йолоп!»

Він замислився, потім згадав про дзвінок і схопив приятелів телефон. Записавши номер Максової матері, Остап відразу ж натиснув «виклик».

Перший гудок, другий, третій… Ніхто не відповідав. Ще кілька. Нарешті сигнал увірвався.

«Так,– подумав Остап,– це було б надто просто».

Довелося змиритися з невдачею. Абонент мовчав, а бігти до Дари, галасуючи про небезпеку, безглуздо. Попри нервове збудження він розумів, що наразі, як і в ситуації з легендою – а також і з Богданом,– у нього на руках жодних вагомих доказів. Таким чином він лише сполохне вбивцю, і що той робитиме після цього – невідомо. Можливо, просто розсміється, глузуючи над Мафіновою хворобливою уявою, а може, спробує здійснити заплановане просто в двісті сімнадцятій. Хтозна… Отже, конче потрібно поговорити з матір’ю Макса. Принаймні тут у нього є перевага: хто попереджений, той, як кажуть, озброєний.

Щоб не гаяти часу, Остап знову всівся перед ноутбуком і почав гортати інші посилання, запропоновані Гуглом. Серед них виявилося досить цікаве відео, цифрова копія з допотопного відеозапису.

Після кількох маніпуляцій на екрані з’явилися кадри оперативної зйомки допиту особи, звинуваченої в численних убивствах. Злочинець не приховував своєї причетності до безлічі кривавих злодіянь, вперто повторюючи: «Такою є моя місія».

Це був коротко стрижений чоловік років сорока-сорока п’яти з глибокими залисинами над лобом. Його обличчя мало якийсь попелястий відтінок, а під очима набрякли чималі мішки – свідчення зловживання алкоголем. На перший погляд у ньому не було нічого особливого: звичайна людина, трохи зморена. На вулиці таких – кожен третій. Проте, вдивившись у його почервонілі очі, Остап зауважив у них щось хиже. Моторошне. Відразливе. А ще там жеврів фанатичний вогник. Зіштовхнувшись із людиною з такими очима, мимоволі поступаєшся їй дорогою або місцем, пропускаєш у черзі чи навіть тікаєш геть, намагаючись не обертатися.

«Мені надано її зверху. Не питаючи згоди» – промовив чоловік.

«Ким?» – поцікавився спокійний голос з-за кадру.

«Навряд чи ви це зрозумієте,– вів чоловік далі.– Достатньо сказати, що люди часто перебільшують власну значимість і поводяться так, ніби вони є центром Всесвіту. Насправді це помилка. От я й ставив їх на справжнє місце, опускаючи їм повіки».

«Гм, повікиВи завжди закривали очі всім своїм жертвамВам це подобалося? Ви дійсно вважаєте, що маєте вбивчий погляд? Саме тому ви назвалися Вієм?»

«Це ви мене так назвали. А я просто виконував доручення».

«Що ви хочете цим сказати?»

«Нічого. Ви питаєте, я відповідаю. Все просто».

«Тоді повернімося до вашої місії. У чому саме вона полягала?»

«Я вже казав, що люди часто сприймають себе не за тих, ким вони є. Відповідно, до інших вони ставляться не так, як належить».