Читать «Голос перепілки» онлайн - страница 97
Марія Ткачівська
– Казала тобі, не треба купувати торта. Мій тато завжди щось смачненьке на вихідні пече, – коментувала Світлана ще перед воротами. – Він у нас заслужений кухар. Ціла стіна відзнак і медалей! Його вся округа знає.
Аня перша йшла акуратно заметеною стежкою. Вітер розвівав її довгі золоті кучері, що падали на чоло. Вона поправила свій біленький беретик і глибоко вдихнула. Подвір’я потопало в снігу. Надворі розпогодилося. Сонце золотило білу одіж розхристаного дерева, що росло біля криниці, біленький дах хати, щедро засніжений сад, парканець, обважнілі кущі смородини. Кілька рівненько й старанно прометених стежинок свідчили, що тут живуть дбайливі господарі. Світлана торкнулася до новенької клямки, і двері одразу відчинилися.
– Я чув, що хвіртка скрипнула, і зрозумів, що то ти. – На порозі стояв невисокий бадьорий чоловік із ясними синіми очима та із зачесаними назад шпакуватими кучерями. Він утішено всміхнувся й кивнув до Ані. – Бачу, у нас гості. Прошу до хати. Спочатку я вас звільню від цього тягаря. – Господар спершу допоміг гості вибратися із шубки, далі – Світлані й повісив їхній одяг на вішаки. – Проходьте. Сідайте.
Аня першою зайшла до вітальні. Це була велика світла кімната з килимом на цілу стіну. Попри іншу стіну меблі, а далі – ціла галерея різних нагород.
– Це татові. Я казала, що він у нас відомий! І який талановитий! – коментувала Світлана Анину допитливість.
– Не треба про мене, – озвався Мартин. – Краще розкажи, хто ця приємна дівчина, бо вже мене дуже кортить знати.
– Ми нині в тролейбусі познайомилися. Це Аня. Вона мене від контролерки порятувала. Інакше я б додому не дісталася. У нас навіть прізвища однакові, уявляєш? Вона також Боднар.
– То ти Анна Боднар, кажеш? Дуже приємно! Мартин Боднар, – простягнув Ані руку Світланин батько. – Ми майже родина, судячи з прізвища, – усміхнувся сонячно.
Вони сиділи за маленьким столиком, застеленим вишитою скатертинкою, і пили цейлонський чай. На столику стояла велика пишна таця з присипаним пудрою пирогом, квітчаста порцелянова тарілочка з медівничками й біленька цукерничка з ґалками цукру.
– Пригощайтеся, – припрошував Мартин. Він розклав на тарілочки пиріг, долив ще чаю й простягнув дівчатам тарілочку з медівничками.
– Тато їх щонеділі пече. Мої улюблені. Скуштуй, – додала Світлана.
Пахло корицею й печеними яблуками, затишком і гостинністю. Тихенько скрипнули двері, і в кімнату зайшла Стефка. Вона дрібненько переступала з ноги на ногу, наче маленька перепілка, що хоче непомітно перебігти через кімнату.
– Це моя бабуся Стефка, – усміхнулася Світлана. – Вона з нами живе. – Бабуню, це Аня Боднар. Уявляєте, у нас навіть прізвища однакові, – обернулася Світлана до Стефки. – Сідайте до нас, бабуню. Чаю вип’єте. То не із зілля. То цейлонський. Ви такий любите. Чи ви з вишневих гілочок хочете?
– Нє, дякую красно, – ледь чутно просюрчала Стефка.
– Мамо, може, пиріг будете? – підвівся Мартин.
– Нє-нє, діти. Ви собі сидіт. На мене не дивітьси. Я тілько фартух возьму, аби дров принести…
Різдво