Читать «Повернутися дощем» онлайн - страница 188

Світлана Талан

— Дякую, але краще вже на шести квадратах кухні, ніж жити у відібраному житлі, — відповіла Настя.

Вона підійшла до прапора, струсила з нього пил й обережно склала.

— Ти що робиш?! — Філін аж підскочив на місці.

— Візьму попрати.

— Поклади на місце! Він повинен лежати брудним! — закричав гнівно Філін.

— Ви офіцер? — Настя сміливо дивилася йому в очі.

— Так!

— Негоже так чинити офіцеру.

— Ти мене повчатимеш?! Я сказав, що ця ганчірка лежатиме під ногами!

— І в цьому вся гідність молодої республіки, яку ви будуєте? — Настя посміхалась і відчувала, що перестає шалено боятися Філіна. — Яке ви маєте право топтати прапор? Це вас не принижує, як офіцера?

— Я виконую наказ, — раптом заспокоївся він.

— Ви не варті й ниточки цього прапора! — Настя, зблиснувши очима, притисла прапор до грудей. — Це — частина моєї батьківщини.

Вона очікувала, що Філін зірветься й ударить її, але він підвівся й швидко пішов геть, зачепивши її плечем. Настя ще кілька хвилин стояла на місці, міцно притискаючи прапор до грудей, очікуючи, що зараз за нею прийдуть охоронці. «Що вони мені зроблять? — думала вона. — Поб’ють? Нехай, не звикати. Кинуть в одиночну камеру? Там не гірше, ніж у „гуртожитку“. Посадять на одну воду? Витерплю».

За нею ніхто не прийшов. Вона обережно визирнула в коридор — там було порожньо. Настя сховала прапор у комірчині, де зберігалося різне ганчір’я, відра й інший інвентар.

«Нехай що хочуть мені роблять, а прапор я їм не віддам, — вирішила. — Зрештою, не розстріляють же мене за це?»

Розділ 96

Геннадій розплющив очі й одразу ж зажмурив від яскравого світла.

— О! Здається наш хворий отямився! — почув він жіночий голос.

Поряд — усміхнена дівчина в білому одязі. Одразу все стало на свої місця — він у лікарні, його мали прооперувати. Нога! Геника ніби обдали окропом з ніг до голови. Він спробував рвучко підвестися, щоб огледіти ногу, але одразу все попливло, захиталося перед очима, на зміну заллятій світлом палаті прийшла темінь. Він чув, як до його чола доторкнулася прохолодна дівоча рука, потім прохолодну вогку тканину, і розплющився.

— Здурів, чи що? — нарочито сердито мовила дівчина. — Хіба можна так різко зриватися з місця?

— Нога… Що там? — спитав він тихим тремтячим голосом.

— Що нога?

— На місці?

— А де ж їй бути? — дівчина лагідно посміхнулася. — Без тебе сама нікуди не пішла.

Геник, щоб пересвідчитися в правдивості її слів, все-таки відкинув вільною від крапельниці рукою край простирадла: бинти на нозі, отже, ногу не ампутували.

— Гено, зараз ти в реанімації, але якщо до завтра все буде добре, тебе переведуть в післяопераційну палату, — пояснила дівчина. — А зараз відпочивай, я зроблю тобі пару уколів.

— Я хочу пити.

— Не можна, — дівчина вологим бинтом змочила йому губи.

Наступного дня Генику не судилося потрапити у звичайну палату — його стан швидко погіршувався. Часом він повертався до тями, потім знову починалася гарячка і він марив, іноді непритомнів. Як крізь сон він чув голос лікаря, який наказав готувати хворого до повторної операції.