Читать «Миколчині історії» онлайн - страница 29
Марина Павленко
Бо, виявляється, дуже приємно бачити Миколку щасливим і замріяним. Це ж майбутній військовій службі, здається, не завадить?
ПРИМИРЕННЯ
Найда з Миколкою так ловко пристосувались цупити в Товстухи з-під носа кицьчині обіди, а вони, ті обіди, були завше такими смачнющими, що хлопчик із собакою стали втрачати пильність.
Якось вони так захопились — уже другою — мисочкою відвареного м’яска, що проґавили, як із-за огорожі покрадьки висунулась Товстуха.
— Ах он воно що!.. Хва-а-айно, хлопчику, хва-а-а-айно! — заспівала знайомим голосом. — А я тут хвілосохвствую, від чого ж це моя Анхвісочка худне й марніє вже третій день!..
Найда з Миколкою вже мали дременути, щоб аж закуріло. Але Товстушина п’ятірня мертвою хваткою трималась за Миколчину курточку. Хлопчик не смикався, бо курточка була благенькою і могла ось-ось порватись, а Найда, хоч як раптово занило йому надкушене Анхвісою вухо, не міг покинути господаря в біді.
— Тьотю, вибачте, ми більше не бу-у-удем!.. — доводиться принижуватись Миколці.
— Та я вже третій день через вікно спостерігаю за вашим «більше не будем»!.. Так ніяких хвінансів не хватить! Що, вчорашня рибка-хвіш до смаку припала, хіба нє?
— Дуже! — звів на тітку щирі очі Миколка.
— А сьогоднішні хврикадельки?
— Ще… не розсмакував!.. — знайшовся Миколка і проковтнув слинку.
Товстуха здивовано вмовкла. Анхвіса ж ліниво розтулила свої зелені балухи.
— Ану, ходімо, паскуднику, зі мною, зараз усе розпробуємо і розсмакуємо! — Товстуха, цупко тримаючи Миколчину курточку, потягла хлопця до Будиночка. — Ти ж, Анхвісочко, погуляй надворі, тобі не можна знервуватись!
— Тьоть, ну, пустіть, тьотю!.. — марно впирається Миколка.
Найда поплуганився слідом.
Товстуха заштовхала Миколку в Будиночок. Спересердя навіть не помітила, що за її рожево-ковбасними ногами вскочив і стривожений Найда.
Зачинила двері зсередини.
Найда у розпачі забився під шафу: все, вона пустить хлопчика на переробку! Наробить «хваршу» і півроку годуватиме ним Анхвісу!!!
— А тепер признавайся, чого об’їдаєте мою кицьку, — Товстуха дістала з шафки ножа. Таки мститись! А якби ще знала, що Найда з Миколкою обкрадають кицьку, гай-гай, відколи?!.
— Ви що, голодні?
— Ні, — опустив очі Миколка.
— А що ви їсте?
— «Фанту», «Мівіну»… Вони дуже добрі, але… Ваша риба — добріша!..
— Добріша, кажеш? — Товстуха чогось шукає в миснику. Якоїсь біди на їхні з Миколкою голови!
Таки добре, що та скажена кицька зосталась надворі. Отже, ніхто не завадить Найді зараз піти в атаку на Товстуху. Доведеться мужньо пускати в хід гострі собачі зуби! Не гинути ж майбутнім воякам отак безславно!
— А мама хіба не добре варить? — допитувалась Товстуха, тарабанячи посудом.
— Добре! — Миколка, як справжній козак, стоїть за маму горою!
— Коли-не-коли, еге ж? — Товстуха попала «в точку», і Миколка похнюплено вмовк.
— Ех, ви! «Хванти», «мівіни»! Не могли по-доброму попросити?
Найда вже зовсім готовий був нападати, але помітив, що Товстуха наливає в тарілки гарячого супу, ставить одну перед Миколкою, другу, меншеньку — під стіл.