Читать «Квiти Содому» онлайн - страница 109
Олесь Ульяненко
— Ти де, мала? — запитує.
— На Саксаганського.
— Знову тягне у нагріті місця, — говорить вона, і я вперше чую в її словах нотки гумору.
— Не знаю. Швидше попрощатися, — говорю я і гадаю, що це так. Влетіло сміттям в голову. Потім мені ввижається міст, перекинутий через велетенську ріку, де не видно берегів. І ми стоїмо на тому мосту… Тряхнула головою. Хто ми?
Я попала. Як справжня ідіотка. Але мене це не бісить. Тоцький, з одвислим черевом, з астматичною віддишкою. Одноока Мама, що сидить у рожевих домашніх капцях — мій подарунок. Голуба, ось вона тебе замочить, а в тапцях буде шваркати своїми слонячими ногами, шваркати самотня по цьому світу, де тебе і пороху не віднайдуть.
— Ти повернулася, моя красуне, — пищить Тоцький, одвішує мені ляпаса. Кров з носа на білу сорочку, зараз з ним приключиться істерика.
Одноока Мама сидить у звичній позі, з розвернутим стільцем, тільки сьогодні не в шкіряних штанях, а в буденному халаті, розставивши широко ноги. Звісно, без білизни. Вона вичікуюче мовчить, а мені треба вибирати. Тоцький блює від моєї крові.
— Погань, — говорить Одноока Мама. — Якщо ти не можеш жити без неї, то на якого хєра б'єш?
— Резонно, — пищить у відповідь Тоцький.
— Піди трохи охолонь, а я побалакаю з красунею, — говорить вона.
Тоцький повзе до виходу, де його підхоплюють під лікті Костя і Боря. Боря і Костя. А у мене в довбешці, що гуде, як високовольтний стовп: Альфа й Омега. Засопливлена пика Ростислава.
Насправді з Алексом ми познайомилися трохи інакше. А можливо, воно так і було, гадаю, що він має рацію. Бо мені видається, що знала його все життя. Запах шкіри, нехитрі звички, лукавинка в тріснутих несосвітенним болем очах. Я знову повертаюся до Тоцького й Одноокої Мами. Без них нічого не було б. Якби не було нас, то не існувало б і Тоцького, і Одноокої Мами. І всієї тієї погані, що лазить на екрані життя восковими фігурами. Так, я роблюся частиною Алекса і починаю думати, як він.
Одноока Мама наказала мені повернутися до Тоцького. Ми сидимо на кухні і мирно сьорбаємо чай. Як дві подруги.
— Ти повернешся до Тоцького, але тільки для приманки, — Одноока Мама грубо викладає план. — Я можу обійтися і без тебе, але саме проблема в тобі. Пам'ятаєш той циганський общак. Він дійсно існує. Ні, тобі не треба випитувати, де він. Я все знала давно. Чому рячишся на мене, мов колгоспна дурочка? Це твій посаг… Твоя перепустка в інше життя…
— К-х-м, — кашляю.
— Ніколи не запитуй, чому робиться так чи інакше. На все є відповідь. А на відповідь тисячі запитань. Дурнувате покоління, — вона куйовдить мені голову, як я Ростиславу.
— Решту я зроблю сама. А ти довершиш діло до кінця. Забереш посаг, милого і вшиєшся під три чорти. Тільки не тягни з ним сюсі-масюсі. Тоцький не такий, як той Тоцький, а ватага патлатих житомирських циган мчить на космічній швидкості до столиці. Золото, камінчики він ховав з Фармагеєм у картриджах…
Мене розпирає зі сміху, навіть стіни сміються. Але я утримуюся і кричу: