Читать «Царський пояс» онлайн - страница 64
Лідія Гулько
Гермес люб’язно розкланявся з богами. Мишко зі захватом розглядав Прометея. Відмітив, що у велетня мужнє і добре обличчя, сірі розумні очі, а м’язи на його плечах горбками ходили під хітоном кольору бурштину.
– Прометей дружить з Афіною? – уточнила Ія.
– Так, Афіна – дочка Зевса, завжди виявляла велику прихильність до свого дядька. До того ж зробила йому важливу послугу. Якось Зевс лютував. Прометея вигнав з Олімпу, а в людей відібрав вогонь. Уявляєте, як-то було холодно і незатишно у хатинках смертних. Адже без вогню вони не могли приготувати їжу, освітлювати і обігрівати свої убогі житла. Прометей вирішив допомогти людям. Задля великої мети бог пішов на хитрість. Він попросив Афіну відчинити двері чорного ходу, які вели на Олімп. Афіна виконала просьбу. Прометей мерщій узяв із священного вогнища іскру, сховав її в очеретині й виніс з Олімпу. Вогонь Прометей передав людям.
– Прометей врятував людей від загибелі. Він герой, – відмітив Мишко.
Серед гостей Посейдона легендарний герой йому найбільше сподобався.
Золоті механічні слуги стояли осторонь, пропускаючи когось із новоприбулих. Приїхала карета, запряжена баскими чорними кіньми. З неї повагом зійшов велетень у короні, усипаній коштовними камінцями. Він чемно подав руку білявій молодій жінці, що виходила з карети.
– Ах, донечко! Люба Коро! Я вмираю від туги за тобою, – кинулася до білявки висока богиня у вінку з колосків та червоних маків.
Жінки тепло обнялися.
– Прибув бог підземного царства мертвих Аїд із дружиною Корою, – повідомив про гостей Гермес. – Кора – донька богині Деметри.
– Деметра – поважна пані. Чому вона у вінку, а не в капелюшку? – завважила Ія.
– У такий спосіб богиня підкреслює прихильність до смертних. Треба сказати, що після сміливого вчинку Прометея деякі боги і богині теж почали виявляти турботу про людей. Деметра – сестра Зевса, вона ж богиня родючості. Деметра навчила людей обробляти землю. Пильнує, щоб колоски на полях наповнювалися, ліси зеленіли, а на луках росла соковита трава.
– Деметра добра і дбайлива, – підсумував Мишко.
Серед зали порядкувала вже інша процесія. На ситому крилатому коні величаво їхав велетень-бог. Його оточували дівчата у прозорих різнобарвних довгих сукнях, із подолів яких струмувала на мармурову підлогу вода.
– Океан з океанідами. Дівчата добрі й жалісливі, – повідомив Гермес.