Читать «Я ще повернусь» онлайн - страница 43
Віктор Савченко
— Олено, звіт віддрукували? — почулося з коридору.
— Віддрукувала, — підвелась, аби віднести папери замові, але той уже сам зайшов до приймальні.
— Я чую запах кави, — кинув оком на нехитрий обід, потім перевів погляд на двері начальника, — Розживуся ковтком?
— Звичайно. Прошу. — Олена взяла з підвіконня склянку.
— А кава таки добра, — промовив, відпивши маленький ковток. — Але ж дрібки цукру не завадило б… І а? Олено?
— Тоді зникнуть пахощі, — мовила несміливо.
— Мабуть, таки маєте рацію, — одразу погодився Григорій Карпович. — Чудово пахне. Як би його й собі навчитися? Не візьмете на себе таку місію?
— Чого ж… Будь ласка. Я зараз напишу, що й як треба робити. Справа вельми проста…
— Ні, ні… Написати — це одне, а от передати власний досвід… — Карі очі прокотилися по її тілу липкими реп'яхами. — То подумаємо, коли й де це зробимо?
«Так ось причина секретарчиних натяків». На мить відчула себе роздягненою. Руки інстинктивно шарпнулись, аби прикритися від того погляду.
Вгадавши її настрій, Григорій Карпович поспішив узяти папери і, виходячи, додав уже не так певно:
— То подумайте, Оленко?
Можливо, колись, іншого часу, вона просто не звернула б уваги на подібні натяки, але зараз… Вона знала інше ставлення до себе… На мить ніби забракло свіжого повітря. Підійшла до вікна. З протилежного боку вулиці молодиця несла величезний букет флоксів, і в тому букеті Олена ніби побачила заперечення своєму станові. Чомусь пригадався учитель фізики, який прийшов колись до них у десятий клас, зовсім іще юнак, після університету. Що б він не пояснював, завжди дивився на неї обважнілим поглядом, ніби вимагаючи ствердження словам. В його зеленкуватих очах шаленим водограєм плескався молодий глузд, свіжі краплини якого сіялися Е пам'ять стиглими перлинами й залишалися там навічно. Вона й зараз пам'ятає ті уроки, хоч минуло вже чимало часу. Вони призначались їй одній, більше нікому. Після дзвоника він кидав бентежний погляд у її бік, немов прощався лише з нею. Ті перші погляди коханню гупали міцним трунком у дівочу кров, будили незрозумілі ще почуття. Вона бачила, як зітхали однокласниці, коли фізик виходив, вона навіть ловила на собі їхні заздрісні погляди, і це тішило кволе себелюбство дівчини. А одного разу, десь перед випуском, він наздогнав її одну й розпитував про плани на майбутнє. Тоді на вулиці цвів бузок… Зараз чомусь, коли вона бачить сині квіти, їй пригадується учитель фізики.
В тишу ніби почали забивати цвяхи, то були секретарчині кроки, короткі й важкі, немов удари молотка.
— Ти чомусь стурбована, моя дівчинко? — одразу помітила її стан Муза Семенівна.