Читать «Розмір має значення» онлайн - страница 5
Брати Капранови
Я волів не заходити на незнайомі терени, тому відповів запитанням на запитання:
— Ну, а коли б вони зізналися до шлюбу?
Жінка подивилася на мене з підозрою:
— Можна вас запитати? Ви взагалі-то українець?
— А що, не схожий?
— Ні, а все-таки?
— Стовідсотковий.
— От ви би взяли за себе дівчину, яка б вам зізналася в такому?
Треба зауважити, що на якусь мить я все-таки замислився.
— Ні, не взяв би.
— Ну от, бачите.
— А не українці?
Вона відкинулася в кріслі, і я знов почав турбуватися за шиньйон на її голові.
— Розумієте, у всіх воно по-різному. Я в системі уже тридцять років працюю. У кожної нації свої звичаї. І ми їх поважаємо. Отут мені якось довелося вінчати двох з Африки. Так у них для цього діла є спеціальна людина, яка молоду… ну, ви розумієте. А вже потім допускають туди молодого. То ж воно, бачите, зовсім інакше, чим у нас. Але ми ж так робити не будемо, правда? У нас свої традиції. Я оце, наприклад, дівчиною заміж ішла. І донька моя. І онучка, якщо не дай, Боже, там щось — власноруч задушу. Бо основою української ментальності, якщо хочете, самоідентифікації, завжди була мораль і висока духовність. Ці прадавні цінності український народ проніс крізь віки, і саме їм ми завдячуємо виживанням у буремні часи. Саме вони є запорукою нашого теперішнього розквіту…
Так, здається, цей дощ надовго.
— Ну, а якщо дівчата не винні, — таки втулив я запитання. — В сенсі, не винуваті?
Ніколи не думав, що один погляд може містити стільки скепсису.
— Тільки не треба мені розповідати. Я, знаєте, таких невинних за тридцять років… І хоч би одна зізналася, що було. Та ж ні — ніколи, ні з ким! Я ж теж молодою була і все розумію. Дівчатам хочеться погуляти. Танці, подружки, кавалери. Але ж є безліч інших способів, — чи то мені приверзлося, а чи справді при цих словах моя співрозмовниця трохи зашарілася. — А ОЦЕ берегти треба. Бо так наші бабусі робили, матусі наші, і ми своїм донькам заповіли…
— Я маю на увазі хворобу.
Здається, останнє зауваження збило її з пантелику. Минула майже хвилина, поки начальниця спромоглася вимовити перше слово.
— Не знаю я такої хвороби.
— Колись і СНІДу не знали.
— Ну, тоді я вам скажу так: це антиукраїнська хвороба. Тоді ця хвороба створена нашими ворогами задля того, аби знищити українську націю. Жоден народ у світі не є таким морально залежним, жоден народ в основу репродукції не ставить мораль так, як це робимо ми. І знаючи це вразливе місце, хтось вигадав отаку хворобу, аби діти наші не одружувалися, аби доньки покритками стали і народжували дітей іноземцям. Хвороба? Тоді вам не сидіти тут треба, а бити на сполох. Бігти до Укрполу, до ГУКу, хай дають своїх найкращих фахівців. Це антиукраїнська хвороба! Пошесть! Я просто зараз, негайно зв’яжуся… — вона так хвилювалася, що ризикувала остаточно розвалити свою зачіску. Здається, я трохи дав у штангу.
— Ні, ні, зачекайте. Це я так сказав, гіпотетично. Ми ретельно перевірили усі випадки.
Шиньйон припинив свої колихання.
— І що?