Читать «Бомбардир» онлайн - страница 134
Кирило Круторогов
Тоді я сам поїхав до Білої Церкви. Думав познайомитися з її чоловіком, допомогти грішми. Та що там допомогти – я був готовий віддати все, що в мене було. Прийшов за адресою, яку дали, піднявся, подзвонив. А там помийна яма – бруд, сморід, холод, сидить п’яний у дим мужик із такими ж п’яницями. Сидять, квасять, нічого не розуміють. Дитя в сусідній кімнатці з якоюсь теж піддатою дівкою, навіть не плаче вже – тільки повискує… Немите, худе, голодне…
Що далі? Варіантів у мене не було: я зв’язався з Чернишем і попрохав допомогти. Він мене довго відмовляв, переконував, що я чиню велику дурницю. Але врешті поступився й усе організував так, як я його й просив. Не знаю й не хочу знати, як йому все вдалося. Пияка того позбавили батьківських прав, дитину поклали в лікарню, обстежили, підлікували… І я став батьком Богдана. Цілком законним: у свідоцтві про його народження в графі «батько» стоїть моє повне ім’я. Може, це й не цілком законно, формальної процедури всиновлення не було, але він мій – і цим усе сказано.
Для мене це було неймовірно важливо! Я привіз хлопчика до матері і сказав, що це її онук, мій син. Що від мене завагітніла одна київська дівчина, відмовилася робити аборт і народила хлопчика. Спочатку приховувала це, а потім почала мене шантажувати, і я заплатив їй і за мовчанку, і за дитину. Вона підписала всі папери, відмовилася від сина, і тепер мені належить його виховувати. І ще я сказав матері, що без неї мені не обійтися хоча б доти, доки малий не піде в школу… Так, я брехав! І досі не знаю, чи повірила вона мені. Але тепер у нас була справжня родина. І вже місяців через два я зрозумів, що знайшов єдино правильний шлях: хвороба принаймні тимчасово відступила, мама ожила, прив’язалася до хлопчика, а в Богдана нарешті з’явилася по-справжньому близька людина, що оточила його турботою й ласкою. Я бачив, як відбувалася в ній ця зміна: вона вирішила жити заради онука, перестала тужити за батьком і день у день чекати на власну смерть.
Тоді я купив цей будиночок у Вишгороді й перевіз їх обох сюди. Сховав від усіх, найняв жінку допомагати по господарству, вона приходить через день… Практично ніхто не знає про це…– Сергій розсіяно пограв чайною ложечкою, зчепив пальці в замок.– Коли на черговому обстеженні лікарі зафіксували поліпшення в її стані, то назвали це дивом. Завдяки цьому диву вона прожила три з половиною роки… Але рак повернувся, виникли метастази, і мене попередили, що хвороба може стрімко прогресувати. Мати про це не знає – і, сподіваюся, не дізнається…
Він замовк. Мовчав і я – що б я не сказав, усе це пролунало б фальшиво й нікчемно. Зненацька Сергій знову гаряче заговорив: