Читать «Перший спалах» онлайн - страница 161

Іолана Тимочко

Анна потрапила в наш заклад із запущеною анорексією та важкими деперсоналізаційними розладами, що супроводжувались гіпоестезією, галюцинаціями та порушенням сприйняття часу. На сьогодні її стан стабільний, рецидивів не було вже кілька місяців. Відновлена здатність аналітично мислити. На жаль, не все так добре, як хотілося б. Анну досі мучить думка, що час навколо зупинився, та, як показують спостереження, це поки що не є небезпечним ні для Анни, ні людей, що її оточують.

За час її перебування тут прив’язався до неї, мов до дочки. Вона розуміла мене, як ніхто інший. Ех, вільна, пре» красна творча душа! З нею я вперше зрозумів, як виглядаю збоку, коли натхненно малюю картину. З нею я зрозумів усе. За час нашого знайомства я майже зав’язав із алкоголем.Анна, маленька Анно, мені тебе не вистачатиме.

Наступний претендент на виписку — Ольга Вовк. З досьє: страждає від нав’язливих ідей, параної і вважає себе винною в усіх бідах світу в загибелі маленького сина (для довідки: хлопчик втопився в озері). Здається, форма сповідальних листів (чи то пак, щоденника), який обрали для пані Вовк в якості арт-терапії, впливає на пацієнтку найкращим чином.

25 липня, 2010

Знайшовся Андрій Маковей — один із наших найпроблемніших пацієнтів, що самовільно покинув стіни лікарні два тижні тому внаслідок серйозної провокації з боку іншого пацієнта — Тесленка Миколи Петровича, котра ледь не призвела до летальних наслідків.

Оскільки конфліктів між пацієнтами раніше не спостерігалось, логічно припустити, що Маковей зазнав серйозного ураження струмом, ймовірно, схопившись за оголений дріт. На щастя, у хлопця міцний організм і струм майже не завдав йому шкоди. Принаймні, фізичної.

Однак, це не змінює того факту, що больовий шок спричинив стрес, який призвів до різкого погіршення психічного стану хворого. Ошалілий від болю Маковей напав на медперсонал і ледь не покалічив охоронця, завдавши важких тілесних ушкоджень невідомим гострим предметом, ймовірно, ключем. В результаті інциденту охоронця довелось госпіталізувати через значну втрату крові.

Маковея знайшли в Огнієво — селі його бабусі, за 20 км від Прилісся. Оскільки хата знаходиться на околиці, біля лісу і в ній уже давно ніхто не мешкає (про що свідчать забиті вікна, дірки в покрівлі та інші сліди запустіння), не знайшлося нікого, хто б повідомив про місце перебування Маковея одразу після його втечі. Судячи по слідах життєдіяльності, пацієнт майже не покидав територію будинку, за винятком прогулянки в ліс, під час якої потрапив на очі мисливцям.

Перебування поза межами лікувального закладу негативно позначилося на психічному здоров’ї Маковея. У хлопця спостерігаються рецидиви: повний комплект псевдогалюцинацій (зорові, слухові, нюхові, дотикові), деперсоналізація, амнезія, дереалізаційні розлади (макропсія), агнозії, параноя тощо.

На сьогодні стан Маковея цілком стабільний. Процес розв’язування математичних задач і рівнянь позитивно впливає на його психіку.