Читать «Пентаграма» онлайн - страница 208
Ю Несбьо
Замість цього почулося бурмотіння. Він слухав.
Про що вони там шепочуться? Що замишляють? Вони перемовляються кодами.
Харрі сів у ліжку, притулив голову до стіни. Перед утомленими очима мерехтів знак пентаграми.
Подивився на годинник. Скоро світанок.
Він підвівся й вийшов у коридор. Понишпорив у кишенях піджака, знайшов останню сигарету. Відламав намоклу половину й закурив. Сів у крісло у вітальні й став чекати, коли наступить ранок. У кімнату лилося місячне світло.
Він думав про Тома Волера, який зараз дивиться у вічі вічності, про їхню бесіду на терасі біля поліцейської їдальні та про чоловіка зі Старого міста, якого він пізніше розшукав. Знайти його було нескладно: він працював усе в тому ж сімейному магазинчику й мав давнє прізвисько, Соло.
– Том? – перепитав чоловік за полірованою стійкою і провів рукою по лиснючому жирному волоссю. – Аякже, пам’ятаю. Бідолаха. Батько часто його бив. Батько у нього був безробітний муляр. Пив. Друг? Та ні. Ми з ним ніколи не дружили. Авжеж, Соло – це я. Турне по Європі? – Він розсміявся. – Та я далі Мосса не виїжджав. Не думаю, що у Тома було багато друзів. Пам’ятаю, він був добрим хлопцем, із тих, які переводять стареньких через дорогу. Потайний, чимось на шпигуна схожий, дивний – це точно. Його батько загинув. Нещасний випадок. Моторошна подія.
Харрі провів безіменним пальцем по гладенькій поверхні столу, відчув, як до шкіри пристають дрібні піщинки. Він знав, що це жовтий пил зі шпателя. Автовідповідач підморгував йому червоним оком. Напевно, який-небудь журналіст. Завтра почнеться! Він обережно лизнув кінчик пальця. На смак пил був гіркуватим. Штукатурка. Він уже зміркував, що цим шпателем Віллі Барлі висікав пентаграму над дверима чотириста шостої кімнати. Харрі покачав піщинки на язиці, визначаючи смак. Якщо це дійсно так, то муляр використовував дивний розчин, тому що відчувався якийсь солодкуватий присмак. Ні, металевий. Присмак яйця.
Примечания
1
Король Норвегії Улаф V (1903–1991).
2
3
«Особливі слідчі органи» (SEFO) – служба з розслідування посадових злочинів.
4
Фраза належить норвезькій журналістці та соціологу Хільді Хьоуаланн.
5
Трупне задубіння
6
Деякі норвезькі монети (в тому числі монета в одну крону) мають посередині круглий отвір.
7
«Винна монополія» – мережа державних магазинів, які мають виключне право продажу спиртних напоїв у Норвегії.
8
Фрогнер-парк, або парк Вігеланна, відомий розміщеними там роботами скульптора Густава Вігеланна (1869–1943), серед яких найбільш відомі «Злий хлопчик» і Моноліт із людських тіл.
9
Нічого
10
«Spinnin’ Wheel» – букв. «Колесо, що крутиться»
11
Кульмінація обряду «хрещення Духом Святим» у п’ятидесятників вважається знамення дару (глосолалія, вимовляння незрозумілих, беззмістовних звуків у стані релігійного екстазу).