Читать «Небесний народ» онлайн - страница 23

Вальдемар Бонзельс

— А я от знову в них вірю, — швиденько висловив свою думку Гассан. — Ти дуже гарно сказав. Та чому ж красу не сприймають, а потурають злу?

Ельф ласкаво глянув на співрозмовника:

— Нехай тобі вдасться сьогодні усе, що собі задумав, — від щирого серця промовив він. — Я лечу до людей, прощавай!

— Ти справді зібрався до людей, ельфе? Я їх оминаю десятою дорогою.

— Мене манить до них, — відповів ельф і розпростав крила. — Я просто по-іншому не можу. Але ввечері я повернуся.

З цими словами ельф пурхнув і відлетів. Гассан проводжав його поглядом до тих пір, поки той не перетворився на яскраву цяточку, що невдовзі загубилася вдалині між деревами. «А він усе-таки ангел, — подумав їжак, — просто маленький». Після цього колючий мисливець глибоко задумався, намагаючись розібратися у всьому, що сьогодні з ним трапилося.

Розділ сьомий

БІЙ ГАССАНА З АЛОЮ

Розвиднілося. На гілці липи, що росла над струмком, опустивши гілля мало не у воду, співала берестянка. Пташка вибрала собі чудовий сховок у буйному листі серед гілля. Ніхто з людей так не вміє. Ще б пак, чимало з них ні разу на дерево навіть не вилазили. Усі листочки, з-поміж яких пташка могла непомітно заглядати вниз, були найкрасивішого, що тільки може бути, насиченого зеленого кольору. Сонце залишало на них золоті кружальця, і тому відображення листків у кришталево-блакитній воді струмка було просто чудовим. Проте ще гарнішими здавалися листки, котрі росли над головою маленької пташки: небесне світило пронизувало їх своїми променями, і тому вони виглядали, немов зелене скло з полиском чистого золота.

Не вигадаєш нічого кращого для звучання співу, коли йому допомагають відкрите шатро крони, світло, аромат квітів та теплий подих весняного вітру. Такий спів має акустику приміщення, хоча лунає просто неба, відкритий усьому світові, а водночас — прихований. Дивина, та все, на що багато співаків жаліються, берестянку тільки надихало, тож вона захоплено проспівала майже цілісінький ранок.

Чарівливо і чисто, подібно до того, як спадає вода на самоцвіти, лунала пташина пісня, розносячись променистим лісом. Від неї ніби й сонце почало світити яскравіше. Дерева-велети святково випростовувалися з темного земного долу, а квіти, сповнені гідності, щасливо вклонялися в такт цій мелодії. Усе довкола зробилося настільки прекрасним, що весь світ почав виглядати досконало-повноцінним.

А маленька пташка невтомно виводила:

Жебонить потічок, Несучи хвилі вдаль. І моя так душа, Опустивши печаль, Пориває вперед — До зелених дібров, Де радіє вона, Де повсюди любов. І хоч лепсько мені Серед зелені чар, Та все ж прагну колись Полетіть вище хмар.