Читать «Небесний народ» онлайн - страница 22

Вальдемар Бонзельс

— Великі, еге ж? — промовив задумливо крилатик, спостерігаючи за ними. Зрештою він відірвав погляд і, підвівши очі, продовжив: — Я на землі вже таки довго, тож багато про що дізнався. Я був з людьми, чув їх розмови, бачив їхні сподівання і переймався стражданнями. І от: їхні думки про ангелів, як, зрештою, і твої, вельми дивні. Кажучи по правді, ви давно вже не вірите в їх існування, тому мало хто помічає цих небожителів. Як хто їх бачить, то хіба вві сні або ж на смертному одрі. Також можете їх угледіти, коли від щастя почуваєтеся на сьомому небі. Скидається на те, що ви ніби забули очевидну річ: херувими завжди серед вас, вони поруч. Скільки ж то разів було, коли небесний дух приділяв комусь увагу, а його просто не розуміли. Хто би міг сказати, чому так?

— Я не знаю, — сприйняв запитання на свою адресу Гассан, який слухав ельфа, затамувавши віддих, — може, причина таки в ставленні до них?

— Тобі теж не дано цього знати, — міркував уголос крилатий чоловічок. — Я думаю, що здатністю побачити ангела наділена людина, і то лише та, що має велике та добре серце. А ще їх бачать квіти. Деякі з них знайомі з Божими вісниками.

— То ти можеш говорити з квітами, як ото зі мною? — здивувався Гассан.

Ельф кивнув головою на знак згоди.

— Я знаходжу спільну мову там, де є любов, — пояснив він. — Якби у світі більшало любові, тоді б усі, як я, розуміли одне одного.

— Ну звичайно, — чемно погодився Гассан, — таке цілком можливе.

Ельф задумався і через хвилину промовив повільно та сумно:

— Чому люди забули ангелів? Херувими ж навідуються до них у різній подобі, вони постають перед кожним, хто тримає очі відкритими для дару любові, а в серцях зберіг побожність та чистоту невинності. Хто є таким, тому ангел з’являється у вигляді дитячого сміху чи пташиної пісні. Божий вісник може стрімко прилинути сонячним променем у безвідрадну темряву або ж як спогад про щасливу мить.

У такі моменти ангели готові вести людину, відкрити їй очі на вірне і красиве, вказати шлях добра. Дітей вони просто беруть за руку, це можна навіть побачити, якщо готовий до такого. Людина називає це щасливим збігом обставин, коли маленька істота, котру люблять, дивовижним чином залишається цілою і неушкодженою. Але це справа рук невидимого ангела, а не випадку. Поруч з дорослими ангели з’являються в годину болючих рішень, страшного приниження або найбільшого щастя. Божі посланці можуть говорити, і від їхньої мови серце завмирає від страху. Вони можуть так ласкаво втішати, як на це здатні лише небесні створіння. Часто тим, хто зневірився, одним помахом руки херувими відкривають погляд у прекрасне майбутнє або підштовхують, проявляючи зроблені помилки та омани, на вірний шлях, котрий серце могло вже давно обрати. І тоді несподівано все, що відбувається довкола на світі, стає зрозумілим, правильним та доступним, а раніше видавалося похмурим та неправедним. Той, хто здатний повірити у справедливість, навіть зазнавши злої долі, ніколи не потрапить у світ вічної пітьми. В ангелів є свої помічники: спогади та надія. У гармонії цих двох сил б’ється кожне земне серце. У кого починає зникати надія і душа, страждаючи, самотніє, тому вони посилають якомога яскравіші спогади. Херувими несуть душам світло та спокій, а в кінці супроводжують їх у царство Боже. Злиденні та жалюгідні ті часи, коли втрачають віру в ангелів.