Читать «Федько у пошуках чупакабри» онлайн - страница 17
Сергій Гридін
Розбиратися з ямою відрядили Маркіза («Сам копав — сам і засипай!»). Де Переймало спробував був щось заперечити, але його ніхто не слухав, і пес, опустивши голову, побрів виконувати доручення.
Хлопці взяли до рук інструмент і заходилися скопувати призначену ділянку. Єдиною радістю в цьому було те, що пухкенька, м’яка земелька копалася дуже легко. Тож життя почало налагоджуватись і вже не здавалось таким сумним і безнадійним.
Малий Барабаш зі всіх сил намагався допомогти. Через юний вік він був звільнений від працетерапії, і йому за це було трохи соромно. Все ніби робили разом, аж тут — хлопців покарали, а він залишився ні при чім! Тому Павлусь і по воду бігав, і лопати обстукував — аби друзі на нього не сердились.
— Ну от! Ніби все! — промовив Біленький, задоволено споглядаючи величезний (майже два на два метри!) клапоть перекопаної землі. — Тепер ще грабельками підпушити — і баста!
— Давай я! — викликався Павлуша й схопився за граблі. — Я вмію!
— Коня кують, і жаба лапу підставляє! — мовив Сашко.
Він хотів уже забрати в малого інвентар, але Петрик його зупинив:
— Та нехай! Воно ж неважко! Ну, молодь, греби! — Професор ляснув Павла
Віталійовича по плечу. — А ми вже тут, у затінку полежимо.
Коло них розпростерся знову весь брудний Марко, який теж саме завершив свою роботу.
Малий, висолопивши від зосередження язика, почав ретельно розгрібати скопану землю. Зненацька він присів і щось узяв у руку,
— Гей! — гукнув Павлусь. — Подивіться, що я знайшов!
— Ну і що ж ти там знайшов, археолог ти наш? — ліниво процідив Сашко, який пригрівся на сонечку і потягувався, наче кіт (тільки що не муркотів).
Барабаш підбіг до них. У руці в нього дійсно щось було. Він простяг долоньку, і хлопці побачили на ній невеличке темне кружальце.
— Дай-но сюди! — скочив з місця Біленький. Він обтер футболкою невідомий предмет. Кружальце виявилось монетою і, судячи з усього, старовинною.
Професор вихопив знахідку Сашкові з рук і, примруживши око, став роздивлятись її з виглядом неабиякого знавця.
На монетку падало сонце, і вона блищала так, ніби не пролежала невідомо скільки в землі.
— Це срібло! — авторитетно заявив Петрик. — Такі речі у скарбах знаходять!
— Звідки знаєш? — не повірив Павлуша.
— Це життєвий досвід, малий! — поблажливо відповів Професор.
— Прикольна штука! Потім роздивимось! — сказав Біленький, забрав знахідку у друга і, ще раз з цікавістю глипнувши на неї, поклав собі до кишені. — А зараз ідемо прибирати шопу.
— А-а-а-а!? — протяг Барабаш, показуючи пальцем на Сашкову кишеню.
— А-а-а-а! — передражнив Біленький. — Нехай тут побуде, а то ще загубиш!
Павлусь похнюпився. Ех, як іноді хочеться стати дорослим! їм можна все: телевізор довше дивитися, спати лягати, коли заманеться! А тут усі знай командують тобою. Але довго ображатися на брата Павлуша не вмів. Тож через секунду вже підстрибом ішов за ним, забувши про відібраний «скарб».
Розділ 7
Біленький відчинив двері шопи. Будівля була старою, дерев’яною, але ще досить міцною. Дід Ілько невтомно повторював, що саме його «оцими-о» руками і був створений цей архітектурний «шедевр». Шопа, як на село, дійсно була незвичайною — велика, з високим спадистим дахом, на відміну від низеньких сусідських повіток.