Читать «Шармузіки: За межами Великої Галявини» онлайн - страница 6
Тім Брік
– Бубику, то ти так і будеш там стояти? – запитав Набридик визирнувши з кабіни.
– Я… так… я… – намагався щось відповісти Бубик.
– Давай швидше, вже час вирушати, – мовив Набридик та повернувся до свого місця. Бубик дуже боявся висоти, а щоб потрапити до кабіни, яка була в декількох метрах над землею, потрібно було піднятися по мотузковій драбині, яка до того ще й колихалася у різні боки. Намагаючись пересилити свій страх, шармузік узявся за драбину та почав крок за кроком просуватися вгору. Щоб не дивитися вниз, він просто закрив очі – і це дійсно допомогло. За хвилину Бубик нарешті дістався до кабіни та всівся на одне із сидінь, переводячи подих. Кабіна трохи піднялась над землею, і довгоніг почав крокувати до виходу із Шмуру.
Шармузіки йшли знайомою дорогою. Це був шлях до річки. Навколо висіли стиглі плоди диких ягід, утричі більші за шармузіка. Люмик та Гайлик вже не вперше відвідували це місце на своєму пристрої. Вони часто приходили до ягідних кущів, щоб відновити запаси духмяного соку, з якого потім виготовляли джем, – одне з найулюбленіших ласощів жителів Шмуру. А далі, пройшовши кущі, шармузіки потрапили до безкраїх зелених луків, де всюди росла низька трава та деінде стояло самотнє дерево. Це була Велика Галявина.
Деякий час шармузіки йшли знайомими місцями. Повільно та розмірено, довгоніг упевнено крокував по стежці. Настільки повільно, що шармузіки навіть устигли знову зголодніти і були змушені зробити зупинку під одним із самотніх дерев. Вони із задоволенням з’їли по мисці теплого супу, який Бубик зварив із соковитих грибів на вогнищі. І не дивно, адже пара, що йшла з казанка, мала напрочуд апетитний запах. Добре поївши, члени експедиції знову вирушили в дорогу. Сонце вже почало сідати за обрій, коли нарешті, після багатогодинної подорожі посеред зелених луків, можна було почути дзюрчання річки, яка відокремлювала Велику Галявину від невідомих земель. Вона була набагато ширшою за ту, що текла через Шмур, та мала дуже швидку течію. Шармузіки не надавали особливого значення тому, щоб придумувати назви для річок. Напевно через те, що знали тільки дві із безлічі існуючих у всьому світі.
Коли довгоніг наблизився до річки, Гайлик зупинив машину та подивився на Люмика, ніби мовчки запитуючи: «Що робити далі?» Люмик кивнув головою, після чого Гайлик узявся за важіль та скерував його вперед. Зайшовши у річку, довгоніг почав повільно рухатись до протилежного берега. Здавалось, ніби металеві ноги з надзвичайним зусиллям робили кожний новий крок. Але, незважаючи на сильну течію, прилад успішно перейшов річку. Залишалось тільки подолати крутий підйом. Аж раптом, хтозна звідки, почався сильний дощ. Ще переходячи річку, шармузіки помітили темні хмари над головою, які з часом повністю заполонили небо. Лило як з відра – дощ миттєво розмив пісок, по якому намагався піднятися довгоніг. Його ноги грузнули у багні і, врешті, машина й зовсім завалилась на землю та почала повільно скочуватись. Зрозумівши, що вони нічого не можуть вдіяти, шармузіки поспіхом почали вибігати на берег. І щойно всі облишили машину, довгоніг різко упав у річку. Оскільки машина була побудована з напрочуд легкого металу, її відразу підхопила сильна течія та понесла у невідомому напрямку з усіма запасами харчів.