Читать «Не повертайся спиною до звіра» онлайн - страница 24

Тетяна Ковтун

— Наступного літа всі разом поїдемо на Азов, будемо там жити, як робінзони.

— Атож, найдешевший куток для туриста — шість доларів на добу. Читав у Жениній газеті.

— На Багамах дорожче, татку! — засміялася Надія.

Батько замислено перетирав посуд, а вона не квапилася залишати його наодинці з тими думками, що непокоїли старого та не просилися до сповіді. Дивилась на згорблену роками спину, сиву потилицю з поріділим волоссям і мріяла про спокійний сон у рідному ліжку, під рідним дахом, який, можливо, нарешті подарує бодай трохи жаданого заспокоєння, вдоволення життям.

V

Уранці Надія забігла до редакції районної газети, де працювала ще студенткою, погомоніла зі старими друзями, зателефонувала до земляка — народного депутата. Василь Якимчук, з яким домовилася про інтерв’ю, за словами земляків, відірвався від народу. Кому ж, як не «Лосисі», його давній знайомій, повернути заблуканого до землі звідки він родом? Адже саме її публікаціям він був зобов’язаний якщо не своїм злетом, то принаймні порівняно легким проникненням у владні коридори області. Але Надіїна пропозиція щодо інтерв’ю захвату у Василя Даниловича не викликала. Він охоче зустрівся б із представником центральних медіа, та ба — ще не доріс до справжніх столичних масштабів. Тому, хоч знехотя, погодився зустрітися з провінційною журналісткою.

На Шовковичній, у приміщенні парламентського комітету з питань самоврядування, регіональну газетярку довго не пропускали всередину. Помічниця депутата, яскрава білявка в міні-спідничці, щось наплутала, і перепустку Надії видали тільки за півтори години. При цьому оглянули з голови до ніг, змусили засоромитися збитих підборів на торішніх чобітках і немодного плаща.

— Агов, кого я бачу! — з награною привітністю вигукнув Василь Данилович, коли стала на порозі «бойова подруга» минулої доби, незмінна репортерка всіх комсомольських конференцій. — Ти працюєш, як і раніше, у Довбуша?

Якимчук знав, що вона не зносила такого тону. Завжди виправляла, що працює не в якогось там пана, а в друкованому органі обласної ради. Та нардепу було начхати на почуття гості. З таким само вдаваним зацікавленням він заходився розпитувати про справи в області. Давненько, давненько не бував… Сама розумієш — столичний ритм життя…

— Розруха, книгарні закриваються, шкільні бібліотеки зубожіли до краю, — Надія сухо викладала факти.

— А чого ж дивуватися? Тут навіть у Національній бібліотеці імені Вернадського через брак коштів передплату зарубіжних видань призупинено, — похизувався він своїм доступом до столичних джерел культури.

Надія дивилася на вгодованого чолов’ягу що розвалився в зручному кріслі. Міркує зараз, напевне, чи є сенс запросити землячку на обід кудись у ресторан, чи провести зустріч за скороченим варіантом, бо, мовляв, часу обмаль.

Він поцікавився:

— Ну культура, звісно… З цим зараз сутужно скрізь. А як сільське господарство?

Надія посміхнулася:

— Теж, мабуть, як і на Київщині — половина полів не обробляється, бо нема кому працювати на землі.

— А як промисловість?

Ага, зондує ґрунт — потрібно ж бути в курсі того, що хвилює виборців.