Читать «Джон Ґрішем. Інформатор» онлайн - страница 82

Джон Гришэм

Він її подолав.

Майкл кивнув у бік дверей, де промелькнули дві постаті.

— Ви розмовляли з її лікарями? — запитав він.

— Трохи. Не думаю, що я їм подобаюсь.

Майкла це не здивувало.

— Мені вони сказали, що пам’ять Лейсі відновиться. Найкращий спосіб допомогти — це стимулювати мозок, розмовляючи з нею. Примушуйте її говорити, сміятися, слухати, якнайшвидше принесіть журнали і стежте, щоб вона їх читала. Ваша сестра обожнює старі фільми, тож переглядайте їх разом. Менше сну і більше спілкування — ось що їй потрібно.

Гантер ловив кожне слово: йому довірили серйозну місію.

— Я вас зрозумів.

— Давайте поспілкуємося з її лікарями і спробуємо тримати констебля якомога далі від неї так довго, як це тільки зможемо. Він хоче знати, що вони із Г’юго робили на його землі, а ми не хочемо, щоб він про це дізнався. Це конфіденційна інформація.

— Я вас зрозумів, Майкле, але я хочу знати деталі інциденту. Усе. Розкажіть, що вам відомо наразі. Думаю, без зрадника не обійшлось, нюхом чую.

— І небезпідставно. Знайдіть своє взуття і ходімо вип’ємо кави.

В п’ятницю після обіду, поки Гантер блукав коридорами з телефоном у руці, відчайдушно намагаючись врятувати одна за одною угоди, що перебували на межі зриву, Лейсі писала електронного листа:

Люба Верно! Це Лейсі, пишу тобі з iPad мого брата. Я есе ще в лікарні, та врешті зібралася з силами, щоб написати тобі. Навіть не знаю з чого почати і що сказати. Не можу повірити, що так сталося. Це здається нереальним. Я часто заплющую очі й уявляю, що я не в лікарні, що із Г’юго все добре і коли я прокинусь, усе знову буде, як раніше. Та коли я прокидаюсь, то усвідомлюю, що все це відбувається насправді, що його більше немає, що ви з дітьми зазнали втрати, яку неможливо заповнити. Я дуже тобі співчуваю. Мені дуже важко, і не тільки через трагедію, а й через мою роль у ній. Не пам’ятаю, що сталося, окрім того, що я була за кермом, а Гюго — на місці пасажира. Зараз це не має значення, хоча я пам’ятатиму про це до останнього подиху. Я б дуже хотіла побачити вас, обійняти тебе та дітей. Люблю вас усіх і з нетерпінням чекаю на зустріч. Вибач, що пропущу похорон завтра. Від самої думки про це на очі навертаються сльози. Я часто плачу, але, напевно, не так багато, як ти. Моє серце розривається, коли я думаю про тебе чи про дітей. Ти в моєму серці та молитвах.

З любов’ю

Лейсі

Минуло двадцять чотири години, а на лист так і ніхто й не відповів.

Поминальна служба за Г’юго Хетчем почалася в суботу о чотирнадцятій у приміському храмі, що був сучасним і просторим: міг одночасно вмістити близько двох тисяч людей. Г’юго і Верна долучилися до громади «Ворота Скинія» вже давно, хоча й не були надто активними її учасниками. Парафіянами храму були практично всі афроамериканці, багато членів родини та більшість їхніх друзів теж ходили туди. Рівно о 14:00 присутні зайняли свої місця у мовчазній тузі, передчуваючи хвилю емоцій, що чекає на них попереду. Храм був заповнений: вільних місць було зовсім небагато.