Читать «Танець недоумка» онлайн - страница 282
Ілларіон Павлюк
— А тих, хто при тямі? Є ідеї?
— У нас є контрольне запитання! — нагадав я.
— І собаками підстрахуємося, — Ірмині зіниці метушливо забігали туди-сюди, а потім вона рішуче труснула головою. — Усе буде нормально.
— Упевнена?
— Ні, — чесно відповіла вона. — Але точно знаю, що для створення мислячої копії потрібно законсервувати оригінал… Як мене. Вона це робить лише на об’єкті «Два нулі». Тому…
— У неї там мозок? — відгукнувся Алекс.
— Мабуть… — Ірма насупилася. — Не пам’ятаю.
Тут нас труснуло так сильно, аж клацнули зуби. Ремені грубо відкинули мене назад у крісло.
— Пішла вода в хату! — азартно викрикнув Алекс. — Ніхто не обіцяв, що буде легко!
Хвилин десять трясло так немилосердно, що ніхто не зронив ані слова. Боявся, що як розтисну зуби, то просто відкушу собі язика. У якийсь момент на моніторі другого пілота — я сидів у його кріслі — все стало червоне. По центру виплив здоровенний знак оклику.
— Алексе! Проблема!
Він тільки глянув, та й то не відразу. Кивнув, знову зосередившись на керуванні.
— Це нормально? — не витримав я.
— А ти як хотів! — Алекс сказав це бадьоро, але крізь стиснуті зуби. — Комп’ютер думає, що ми падаємо! І він, падло, має рацію!!!
Далі було якесь пекло. Алекс назвав це словосполученням «контрольований штопор», і мені здалося, що якесь із двох слів — брехня собача. Але коли в очах потемніло так, що за прозорим куполом містка вже не стало видно язиків полум’я, лінкор якимось дивом став чемним, плавно випрямився й полетів горизонтально. Повернулася сила тяжіння, світ набув барв, і повітря нарешті знову потрапило мені в легені.
— Па-бам! — задерикувато сказав Алекс і витер рукавом піт. — Тепер точно не згоримо! Максимум, розіб’ємося к чортовій матриці!
Ми не засміялися.
— Попередь Вандлик, — порадила Ірма. — Про всяк випадок.
Вандлик відповіла не відразу. Мені довелося відрекомендуватися двічі, та вона все одно запитала: «Який Гілель?».
— Справжній. Більше ніяких копій.
В ефірі ще кілька секунд стояла тиша. Нарешті рація хрипко пробурчала:
— Що тобі треба?
— Ми саджаємо «Три корони Кортеса».
Тиша секунд зо п’ять.
— Хто пілот?
— Сержант Алекс Пай.
Знову мовчанка.
— Ви здуріли. Через скільки?
— Розрахунковий час посадки — тринадцять нуль сім. Потрібні насамперед кінологи з собаками. На все маємо дві години.
— Тут повно химер! Ми припремо все це лайно на Землю!
— Не припремо. Довго пояснювати. Потрібні всі тестери, які є.
Аварійні шасі, призначені для посадки на щось не більше за наш Місяць, при посадці тріснули. Лінкор нахилився на борт, як баржа, що сіла на мілину. Та ми все-таки сіли й були готові знову злетіти.
На стартовому майданчику, що ледь умістив такого гіганта, панував хаос. Вандлик вислала передову групу ще пів години тому. Вони все оглянули, переконалися, що ніде не сховалися полчища женців, і залізли в транспортер. У теплі їх розморило за кілька хвилин. Химерами стали всі.
Не знаю, чиї фантазії вони зчитали, але ті химери були величезні на зріст. Ноги перетворилися на якусь подобу двометрових ходуль, і вони з «Шив» розстрілювали бійців зі своєї висоти, як бойові роботи. І ще язики у цих хлопців були довжелезні. Зовсім не потрібні, але дуже моторошні півтораметрові зміїні язики. Одурманені інфразвуком, конкістадори залягли. Зрідка й украй неточно вони пострілювали вбік монстрів, але результат бою був очевидний. Тож ми сіли вчасно: Алекс розвернув бортову турель і спалив тварюк давнім добрим корабельним лазером.