Читать «Господар на желанието» онлайн - страница 161
Кинли Макгрегър
– Не – каза той, с въздишка на примирение.
– Те имали спор по въпроса за спането с леки жени. Царят погледнал рицаря и казал: „По мое мнение, да си легнеш с проститутка, е петдесет процента удоволствие и петдесет процента работа." Рицарят отговорил: „Ваше Величество, простете ми, но аз почтително не мога да се съглася. По мое мнение, е седемдесет процента работа и тридесет удоволствие." Спорили с часове, но не могли да стигнат до съгласие. Най-накрая рицарят се обърнал към своя оръженосец и го помолил да уреди въпроса. Той се обадил и казал: „Милорд и Ваше Величество, по мое мнение трябва да е сто процента удоволствие, тъй като, ако бе замесена някаква работа, то Негова светлост щеше да ме накара да я свърша вместо него."
Дрейвън се засмя.
– От къде чу това?
– От най-големия ви син, милорд. Изглежда брат ви го е просветил при последното си посещение.
Дрейвън се намръщи.
– Трябва да си поприказвам със Саймън относно това, на което ги учи. Но ела, девойче – каза той и лицето му незабавно се смекчи, когато погледна надолу към нея. – Нека се уверя сам, колко удоволствие има в извършената работа.
– Да, милорд, категорично мисля, че трябва да опитаме да се отървем от някои излишни килограми.
– Излишни килограми? – попита той обиден.
– Да. Вярвам, че Кристофър ги нарича твоите драконови рога.
Дрейвън изсумтя.
– Ще ти покажа моя драконов рог, момиче.
Емили прехапа устни и го погледна жадно.
– И аз с удоволствие ще се възползвам от него, рицарю.
КРАЙ
Повече информация за предстоящите ни заглавия можете да откриете на нашата интернет страница:
Кинли МакГрегър Господар на желанието
КНИГА ПЪРВА
от поредицата „Братството на меча"
Редактор
Коректор
Американска, първо издание Формат: 70/100/32
Предпечатна подготовка „Тиара Букс" Печат "Мултипринт" ООД
notes
Бележки
1
Кралят говори за себе си, използвайки местоимението „ние". Употребата на множествено число за позоваване на един човек, е била типична за лицата на висок пост - като монарх, епископ или папа. Нарича се още „кралско местоимеиие" (the royal „we" – от англйски език) и се използва за обозначаване на превъзходството, властта и достойнството на лицето, което говори или пише. - Б. пр.
2
Крал на Англия от 1135 г. до смъртта му през 1154 г., чието управление е съпроводено от продължителни вътрешни междуособици. - Б. пр.
3
Официален британски пост, създаден от Уилям Завоевателя през 1066 година. Кралският защитник представлява краля (или кралицата) и предизвиква на бой по време на коронацията му всеки, който оспорва правото на новия монарх да управлява като такъв. Той защитава правото на краля и действа от негово име. - Б.пр.
4
Капак или калъф, който се прикрепя към предната част на чатала на мъжките панталони и обикновено акцентира гениталната област. Тя се затваря от низ връзки, копчета или по друг- начин. Това е важен елемент от Европейското облекло през 15-ти и 16-ти век и все още се използва в модерната епоха за костюми на рок и метъл музиканти. - Б. пр.