Читать «В"язниця душ» онлайн - страница 6
Богдан Вікторович Коломійчук
— Просимо вибачення за наше вторгнення, але чи пані сама в цьому купе?
— Як пан бачить, — нервово відповіла та, заспокоюючи свою кудлату потвору.
— І решта місць незайняті? — перепитав комісар.
— Решта місць вільні, — чітко вимовила пані, з чого було зрозуміло, що, незважаючи на поважний вік, зуби її збереглися.
Кондуктор, який з’явився поруч, підтвердив її слова. Нічого іншого не лишалось, як вийти з вагона і відпустити потяг до Відня. Перевіривши в чергового список пасажирів, Вістовим справді побачив прізвище Тепфер, але сам щойно переконався, що сучого сина в потязі не було. Можливо, щось запідозривши, той сів в інший вагон, але для цього слід було домовитись із кондуктором. Але кондуктори — вперті й принципові австрійці. Легше було домовитися з бетонними шпалами, аніж з ними. Швидше за все, помітивши на пероні поліцію, він просто втік.
Надія на швидке розкриття справи розсіялась, Мов дим, і комісар попрямував назад на двірцеву площу, де все ще стояв фіакр, на якому він приїхав.
— Готель «Три корони», — сказав пасажир, сідаючи на тверду лавку.
Повернувшись до готелю, комісар, не кажучи ані слова, минув рецепцію і подався нагору в номер, де проживав Тепфер. Слідом за ним кинувся портьє.
Опинившись у номері, комісар хвилину роздивлявся. Там не прибирали, як він і просив, але жодних речей Тепфера не залишилось.
— Ви бачили, як цей чоловік виходив з готелю? — запитав Вістович.
— Здається, так, — невпевнено відповів той, — о шостій він спустився до рецепції і віддав ключ.
— Як він виглядав?
— Високий, у довгому плащі і капелюсі. В руках валіза...
Як не мучився портьє, але більше нічого з портрета Тепфера не згадав.
— Він поцікавився, чи йому замовили квиток на потяг? — знову запитав комісар.
Портьє заперечливо хитнув головою.
— Він не сказав нічого, крім «Auf Wiedersehen».
Вістович поволі перетнув покої і підійшов до вікна. Воно було щільно зачинене, а крізь продовгуваті сліди дощових крапель проглядався костел єзуїтів, за ним площа Св. Духа і Віденська кав’ярня. Покої з таким краєвидом, вочевидь., коштували недешево. Комісар ще раз оглянув кімнату. Цього разу він зупинив погляд на замкненій шафі.
— Де ключ? — запитав він у портьє, вказавши на маленьку замкову шпарину.
Той знизав плечима.
— Мабуть, пан Тепфер помилково забрав його з собою. Таке буває, — відповів чоловік.
— І що ви робите в таких випадках?
Портьє дістав із кишені швейцарський ножик і, ставши перед шпариною на коліна, трохи повозився з замком. За кілька хвилин шафу було відчинено. Портьє першим заглянув досередини і раптом несамовито заволав:
— Матінко Божа! Там чиєсь тіло!..
Вістовим відштовхнув його і зазирнув туди сам. У шафі справді лежав чоловік з підібганими колінами і нагнутою вниз головою. Тільки так він міг уміститися у такому малому просторі. Комісар найперше потягнувся до його зап’ястя і спробував намацати пульс. Чоловік у шафі не був мерцем...
— Виклич лікаря! — наказав комісар переляканому портьє.
Вістовим зняв плащ і спробував дістати непритомне тіло з шафи. За декілька спроб йому це вдалося. Він лишив чоловіка на підлозі, а сам відійшов убік, щоб віддихатись. За хвилину в кімнату проник ад’юнкт Самковський. Він усе ще стеріг тіло Вольфович у покоях під номером «39», а оскільки ті були зовсім поряд, то Самковський почув зойки портьє і грубуваті окрики Вістовича.