Читать «Бурелов» онлайн - страница 20
Пол Стюарт
Професор Темрявознавства сумно зітхнув.
— Моя студія не в ліпшому стані, — поскаржився він.
Ставши Найвищим Академіком, Вілнікс найперше прибрав до рук розкішне приміщення школи з вивчення Світла і Темряви, а обох професорів з їхніми кафедрами перевів до напівзруйнованої Вежі Дощознавців. Вибух немилосердно понівечив саму її коробку. Щоразу, як ланцюга приковували до скелі, руйнація поглиблювалася. Остаточний розпад вежі був тільки питанням часу.
— Годі, так тривати більше не може! — заявив Професор Світлознавства. — Ось чому…
— Ось чому нам з вами треба побалакати, — устряв Професор Темрявознавства.
— Ось чому, — вів далі Професор Світлознавства, — я вже побалакав із деким про те, як можна зарадити лихові.
Професор Темрявознавства глянув на свого колегу зі змішаним почуттям захвату й обурення. Попри скрутні обставини, давнє суперництво між двома вченими не припинялося.
— З ким це ви встигли побалакати? — поцікавився він.
— З матінкою Товстобрюхперо, — почулось у відповідь.
— Матінка Товстобрюхперо! — Подивові Професора Темрявознавства не було меж. — Ця загребуща стара жінкоптиця? — Якщо їй добре заплатити, вона продасть свої власні яйця. Ви наповажне гадаєте, ніби їй можна довіряти?
— А чом би й ні? — відказав Професор Світлознавства. — Хай вона зі шкури вилузується, аби пошити нас у дурні. Наша зброя та, що ми про це ніколи не забуватимемо.
V
На задвірках Нижнього міста
— Сюди, — запросив Сліч, рвучко зупиняючись біля хатини-розвалюхи. Він одімкнув двері і щез усередині. Його супровідник подався слідом за ним. Відтак зачинив двері і чекав, поки дрібногоблін поставить лампу і засвітить її.
— Слово честі! — здригнувся Сліч, обернувшись, коли бліде світло залило кімнату. — Ви, живолупи, справді криваво-червоні!
Тужень незграбно зачовгав по хаті.
— Маєш фракспил, абощо? — запитав він. — Якщо ні…
— Найкращий фракспил у всьому Нижньому місті, — запевнив його Сліч. — Потенційно.
— Потенційно?
— На чорному ринку я придбав трохи бурефраксу, — пояснив він. — Тобі треба буде розтовкти його, тільки й того!
Тужень незворушно пантрував на нього.
— Ти, бачу, маєш мене за штурпака, — озвався він нарешті. — Бурефракс вибухає, як його товкти. Це знає мала дитина. Єдиний, хто володіє його секретом, — це Його Високоможність Усеакадемзнайко…
— Тепер і я ним володію, — похвалився Сліч.
Він дістав із полиці ступку і поставив її на столика. Тоді витяг із внутрішньої кишені кулястий оксамитовий згорток, дбайливо розгорнув його і видобув блискучу, іскряву окрушину бурефраксу. Тримаючи її середульшим та великим пальцями, позаяк решти бракувало, Сліч м’яко опустив її у гніздо.
Тужня не полишали сумніви.
— І що ж це за секрет?
— Ось він, — відказав Сліч, добуваючи із-за пояса шкіряного капшука. Він розпустив зав’язку, щоб Тужень міг зазирнути досередини.
— Але що це? — запитав той.
— Порошок із кори сушняку, — змовницьким тоном розтлумачив Сліч. — Кращого, як цей, не купиш.
Тужень лячно позадкував. Хірургам Нижнього міста ця речовина правила за знеболювальний засіб.