Читать «Ловці манекенів. Про що розмовляють закохані» онлайн - страница 30

Віктор Тимчук

Євген сів за приставний столик, поклав перед собою чистий аркуш паперу, дістав кулькову ручку. Бухов розташувався напроти, поклав руки на стільницю, наче учень, що приготувався слухати урок. Тополюк переказав свою розмову з тренером Кондруком і виклав свідчення буфетниці Макашиної. Слідчий жодного разу не перебив його — слухав уважно. Вентилятор гнав тепле пругке повітря, й на маківці Дениса весь час ворушилося, мов живе, волосся. Він не зводив з оперуповноваженого сірих пильних очей.

— Слухай, Євгене, а ти роздобув славні факти, — і задоволено відкинувся на бильце стільця. — Справді можна побудувати робочу версію. — Він звівся й заходив по кабінету, потім узяв зі стола аркуш паперу, подав Тополюку. — Прочитай свідчення Полякової Римми. Може, щось пропустила з того, що розповіла тобі.

Аркуш списаний чітким почерком, рядки рівні. Римма докладно переповіла на папері свою ранкову розповідь. А в кінці, після її підпису і дати, стояла приписка: «Я оце згадала: коли мала ступити на ганок під’їзду, раптом Віталій злякано озирнувся в коридор будинку». Слова «злякано озирнувся» двічі підкреслені червоним олівцем. Підкреслив їх, безперечно, Бухов. Ось чого Римма не повідомила капітану.

— Тільки переляк Віталія для мене новина, — сказав.

— Ага, «злякано озирнувся»! — Денис значуще підняв палець угору. — Вона згадала, коли вже взялася за ручку дверей. Суттєвий факт, якщо брати до уваги її зустріч з Кривим на сходах під’їзду та пов’язати його появу із загибеллю Шейха…

— Звичайно, припущення багатозначне. Тоді… Хм… — Євген похитав головою, бо вимальовувалась струнка робоча версія лише з двома іксами, і він не загаявся сказати про них Бухову. — Але, Денисе, яким чином Кривий скинув дзюдоїста і де Віталій дістав золоті імперіали?

— Е, не лізь поперед батька в пекло, — застеріг оперуповноваженого слідчий. — Я над цим зранку сушу мізки. Бачу, ти вже приготував папір. Спершу занотуємо всі факти і відомості, які у нас зараз є. Під копірку. Почнемо, Євгене…

Євген вивів великими літерами посеред аркуша:

Факти і відомості:

— на сорочці Шейченка чорна смуга невідомого походження (Біронський і Апостолов стверджують: його сорочка була чистою);

— знайдено в кишені золотий імперіал:

— Шейченко, опритомнівши, казав «кривий»;

— кривого хлопця з ціпком бачили: Ольга Кирилівна — сусідка Римми Полякової — біля бочки з квасом, світлоока жінка, мати Ігоря Апостолова, — коло школи і в дубовому гаю поблизу горба, Римма на сходах під’їзду в мить падіння Віталія;

— Апостолов і Біронський стояли біля будинку № 19 в той час, коли Шейченко сидів на підвіконні (за свідченням Полякової);

— знак — літера R, пронизана ламаною блискавкою, — на партах, в «дипломатах» і в під’їздах трійці, Полякової;

— переляк Віталія за мить до падіння;

— щосуботні відвідини кафе «Дружба» з грудня, за які платив Шейченко;

— лічив гроші в коридорі кафе у присутності якогось сивого чоловіка;

— коли мати працювала у вечірні зміни, Віталій пізно повертався додому (повідомила сусідка Лашко);

— магнітофон у Шейченка явно не Ігоря Апостолова;

— брошку — золотий вітрильник — поклав Риммі (дівчина переконана) Шейченко;

— добре вчаться і поводяться, допомагають матерям;

— чомусь Біронський і Апостолов не зізналися, що проводжали Віталія до Римминого будинку, й наче не знали про витівки з підвіконням;

— Шейченко називав друзів «рейдерами»;

— всі троє дзюдоїсти-розрядники.