Читать «Небесний народ» онлайн - страница 14

Вальдемар Бонзельс

Навіть повірити важко, скільки всього може жити на малесенькому клаптикові землі, за яким спостерігав зі свого улюбленого місця ельф. Тут повзали, переливаючись різними кольорами, жуки, швиденько сновигали мурашки та неквапно сунули лісові равлики, а в повітрі миготіли крильцями метелики. А ще тут була незліченна кількість усілякої дрібноти, що жила на рослинах, харчуючись їх листками чи квітковим пилком. Ці мешканці галявин дуже маленькі й живуть в глибині тінистої зелені, тому їх можна побачити лише тоді, коли довший час спостерігати за одним місцем. Манюні жителі, подібно до великих тварин, сильно відрізняються поміж собою за виглядом, способом існування, кольорами та вподобаннями.

Відразу було видно, що комашня з трав’яного лісу набагато сміливіша та жвавіша за квіти, які надзвичайно полохливі і терпляче чекають своєї долі. Ельф, нахиляючись, глибоко занурювався у квіткові чашечки, тож їхні відблиски та кольори відсвічувалися на його ніжному обличчі. Вдихаючи квіткову свіжість та аромат, добрий дух зрозумів їхні найпотаємніші бажання і покликав бджіл.

Дві золотаві комахи, сп’янілі від теплого духмяного аромату, одна за одною залізли у квіткову чашечку, огорнуту жовтявим сяйвом. Рослина дрібно тремтіла і важко та глибоко дихала.

— Ельфе, любий ельфе, що це діється зі мною? Я така щаслива, — прошепотіла вона.

Добрий дух кивнув їй на знак згоди та блиснув очима.

— Весна, — відповів він, — весна прийшла. Вона проникає у твоє єство, охоплює тебе все більше і більше. Заспокойся, люба.

Вітер приносив з лісу різні аромати, які чергувалися без упину, й ельф відчув, як ці запахи непомітно переносять його у чудесні світи, що належать іншим. «Душевні переживання змінюються одне одним, — подумав він. — От зараз я заплющу очі — й вони наповнять моє серце».

Зміна відчуттів раз по раз зачаровувала нашого крилатика, і він поринав у кольорові, наповнені світлом і запахами мрії, у які вривалося веселе щебетання пташок.

«Коли вітер донесе пахощі диких троянд з куща і я почую голос берестянки, — думав ельф, — серце зовсім по-іншому стрепенеться, аніж від прохолодного подиху бузку та співу дрозда».

— Неси мене, Боже, від однієї радості до іншої, — промовив добрий дух, — але пощади моє серце, щоб не вискочило з грудей від щастя.

Веселе гудіння комашні над квітами звучало за червоними запонами повік, що прикривали його очі. Цей шум скидався на далекі звуки-подихи органу, на ледь чутний клекіт заобрійного моря. Довколишні звуки, переплітаючись із шепотінням листя та майже невловними голосами трав і квітів, творили мелодію, яка так ніжно й неголосно бриніла, що людське вухо могло її почути, лише коли терпеливо прислухатися.

Щедрість та багатство природи вражали маленького ельфа. «Благословенні ви, ті, чим я можу відчувати! — гукнув він. — Мої очі, слух і нюх — джерело і ґрунт мого земного блага. Я відчуваю усіма часточками своєї душі, як життя торкається мене, подібно до того, як легкий вітерець торкається дзеркальної поверхні води. Кожен з мої органів чуття має щось дивовижне, однак ти, моє серце, наділене найчудовішим: у тобі живе моя туга за домом».