Читать «Проект «Україна», або Таємниця Михайла Грушевського» онлайн - страница 178
Данило Яневський
Цю роботу за нього, за народ, так само, як і за кожну людину, зроблять інші.
Заберуть твою пам’ять про їхнє, народу й людини, походження, пращурів, батьків.
Заберуть пам’ять про їхню, народу й людини, землю, мову, пісні, весільні звичаї.
Заберуть пам’ять про їхніх, народу й людини, героїв та блазнів, перемоги й поразки.
Заберуть пам’ять про їхніх, народу й людини, провідників і зрадників, героїв та покидьків.
Заберуть пам’ять про їхніх, народу й людини, мислителів, поетів, учителів, музикантів, художників та вільних будівників.
Народ, так само, як і кожна людина, має виконати свій обов’язок. Обов’язок цей установив Творець цього світу, і жоден народ, так само, як і жодна людина, оминути його не може.
Інакше – забуття, найстрашніше з яких – забуття при житті.
Вибір – за кожним народом, так само як і за кожною людиною.
Оминути цей вибір неможливо.
Post Scriptum
Після того, як рукопис цієї книги було передано до видавництва, 3 липня 2009 р. у Вільнюсі завершилася вісімнадцята щорічна сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. У заключному документі, Вільнюській декларації, викладено низку рекомендацій для урядів країн – учасниць ОБСЄ. Документ, ухвалений 213 голосами парламентаріїв 50 країн, містить 28 резолюцій, присвячених актуальним питанням – від заходів щодо подолання всесвітньої фінансово-економічної кризи до проблем забезпечення свободи висловлення в Інтернеті.
Серед інших ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію, проти якої проголосувала делегація Російської Федерації, «Возз’єднання розділеної Європи: заохочення прав людини та громадянських свобод у регіоні ОБСЄ в ХХІ столітті». Посилаючись на Загальну декларацію прав людини Організації Об’єднаних Націй, гельсінський Заключний акт та Хартію Європейського Союзу про основні права, резолюція констатувала:
– в п. 3:
– в п. 6:
ПА ОБСЄ також закликала запровадити День пам’яті жертв сталінізму й нацизму й відзначати його щороку 23 серпня, в день підписання Московського пакту, відомого в історії як «пакт Молотова – Ріббентропа», яким у 1939 р. Сталін та Гітлер уклали військово-політичний союз, поділили Європу та розв’язали Другу світову війну.