Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 26

Євген Ігорович Сакара

– Скільки населення покривають ресурси Свободи?

– Ну, наприклад по м’ясних виробах ми в першу чергу забезпечуємо учасників соціальної компанії. Крім цього покриваються потреби місцевого населення, хоча більшість населення саме себе забезпечує, а також частину Кіровограду. Щодо муки та молочних виробів, ми покриваємо ще й всі великі міста Кіровоградської області.

– Що плануєте надалі робити?

– Ми вже обрали наступні селища в Донецькій, Львівській (так як звідти найбільше учасників компанії, не зручно через пів країни доставляти продукти), Херсонській, Житомирській та Сумській обласцях. Плануємо зробити їх аналогічними Свободі, але вони будуть спеціалізовані.

– Тобто?

– Наприклад, в Донецькій області побудуємо завод виготовлення соків. Ми вже домовились з деякими регіонами РФ за щорічну поставку двадцяти тон яблук. В інших селах будуть аналогічні заводи, які не будуть залежати від іноземних фруктів.

– Ясно, а як щодо медичних закладів в інших містах?

– Щодо медицини, то як Ви знаєте, обласні центри тих регіонів, в яких понад сімдесят відсотків населення проголосувало за об’єднання “Свобода” чи “Нову Гвардію”, вже отримали оновлення медичних закладів, наступні в черзі інші регіони.

19. Пропаганда

– Андрій часто вживав слово “Пропаганда”, чим вона є для Вас та чому ви її активно використовуєте?

– Ну пропаганду використовують всі, але більшість не хоче називати речі своїми словами. Ніхто ж не буде казати, що РФ після незалежності України до 2014 року пропагувала в Україні російську мову чи що США пропагандує секс і ропусту своїми фільмами? Всі це прикрашають таким словом, як “реклама” чи просто ж кажуть, що це люди хочуть цього, це треба для розвинутого суспільства... Пропаганда всюди і від цього нікуди не подітись. Але пропаганда повинна бути в міру.

– Тобто?

– Вам подобається, коли Вам щось нав’язують? Наприклад, “так не одягайся” чи “за того не голосуй”?

– Ні звичайно.

– Та от, потрібно впливати на поведінку людини в соціумі та на розвиток її, але ні в якому разі не можна впливати на її особистість.

– Але коли ви впливаєте на мову, якою людина розмовляє, це не є впливам на особистість?

– Ми впливаємо на те, щоб людина в соціумі розмовляла українською мовою. Це є розвиток суспільства, але нам все одно якою мовою людина думає чи яку мову вживає вдома.

– Що конкретно ви пропагандуєте?

– В першу чергу українську культуру, мову, традиції. Потім всім відомі десять заповідей та правильну соціальну поведінку.

– А як щодо політики? Ви пропагандуєте ВО “Свобода” чи “Нову Гвардію”?

– Ні. Ми вчимо людей думати за майбутнє і серйозно відноситись до виборів. Ніколи не продавати свій голос. Сьогодні “Свобода” хороша, в неї відмінний лідер, наш президент Олег Ярославович, але хто знає яким буде наступний лідер, раптом його цікавитиме лише нажива? Люди повинні аналізувати дії лідерів і робити висновки, добре це чи ні і думати, підтримувати людину чи ні. На даний момент я за “Свободу”, але я ніколи не нав’язував її і нікого не просив голосувати за неї, я лише гуртував людей проти старої бандитської влади. Старий президент, Лайнович, просто не мав більше отримати жодного шансу, як і його соратники.