Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 25
Євген Ігорович Сакара
– Що за обмеження?
– По-перше, сім’я повинна розмовляти українською мовою, або з часом перейти на неї. По-друге, кожна людина повинна була декілька годин на тиждень приділяти нашим соціальним програмам або робити свій трудовий вклад в розвиток селища. Наприклад, треба побілити дерева, щоб захистити від паразитів, закликаються через місцеву радіостанцію бажаючі. По-третє, сім’я не повинна мати шкідливих звичок, таких, як паління та надмірне вживання алкоголю. По-четверте, сім’я повинна мати від трьох дітей, або бажання їх завести.
– Останній пункт самий серйозний, – задумливо наголосив Олександр – а якщо пара не може мати дітей, або дівчина не хоче народжувати більше одного?
– Вони можуть прихистити дитину з нашого інтернату чи будь-якого іншого.
– Вища освіта впливає на вибір сімей?
– Ні, лише якщо людина буде тут працювати по спеціальності. Проблема в тому, що багато хто йде отримувати вищу освіту лише “щоб було”. П’ять років просидить в навчальному закладі, потім працює різноробочим. Це не є добре.
– А якщо сім’я не зможе забезпечити трьох дітей?
– Це вже наша проблема. Їхня задача народити та виховати діток.
– Добре, а якщо сім’я не буде розмовляти українською вдома...
– І що? Якщо вони зможуть зробити так, що діти все одно прийшовши в школу, розмовлятимуть українською, то нехай. Ну і з іншими мешканцями селища спілкуватимуться українською...
– Логічно. Які у Вас плани на майбутнє щодо цієї програми?
– В перспективі, коли забезпечимо українців житлом та піднімемо їх рівень життя, перейдемо на міжнародний рівень. Тобто щороку буде надаватись молодим сім’ям з інших країн можливість отримати житло в Україні, жити тут і працювати.
– Це якийсь аналог американської лотереї Green Card?
– Так, але ми не лише даватимемо візу, а і будемо забезпечувати житлом і роботою. Будуть встановлюватись ті ж обмеження, що і зараз: троє дітей, українська мова, відсутність шкідливих звичок, участь в соціальних програмах, але і в додачу сім’ям доведеться вивчати українську культуру та традиції.
– Коли приблизно планується це впровадити, та чи будуть якісь обмеження по кількості сімей?
– Перші десять сімей в якості експерименту отримають можливість жити і працювати в Свободі вже наступного року. Масштабно ж програму планується ввести не раніше, чим через десять років, адже спочатку треба всім забезпечити українців. Щодо кількості сімей, то планується щороку давати зелене світло п’яти тисячам сімей.
– Це буде лотерея?
– Ні, буде відбір, в якому будуть враховуватись як навички пари, так і її національність.
18. Програма “Здоров’я нації”
– Що можете сказати про програму “Здоров’я нації”?
– Ця програма є одним з основних з напрямків соціальної компанії. За цією програмою компанія повинна забезпечення населення якісною їжею по розумній ціні. Було вирішено обрати селище Свобода і побудувати тут підприємства для вирощення фруктів, овочів, розведення рогатої худоби, виготовлення якісних продуктів для кінцевого споживання. Також за цією програмою було створено лікарню, обладнану за останнім словом техніки.