Читать «Таємні шефи (повість). Шкільні історії (оповідання).» онлайн - страница 24
Яан Яанович Раннап
Світланка дала братові пакетик. Антон розкрив його і кинув у воду хомут червоних черв'яків. Рибки навперейми стали хапати їх і ковтати.
— Засиділися ми,— спохопився я і повів дітей до Гошиної сусідки.
У неї жили черепахи і сороченя. Ми, справді, дарма так довго сиділи у Світланки. Гошина сусідка вже закінчила годувати своїх вихованців, і вони влаштувалися на нічліг. Черепаха Машка залізла під шафу з книгами, де вона завжди спала. А сороченя Чіп дрімало у клітці на жердинці. Сусідка попросила нас не шуміти і не турбувати Машку з Чіпом. Ми взнали у неї номери квартир, в яких живуть хвилясті папужки, хом'ячки та їжачок, і попрямували до їхніх власників.
Господарі папужків зустріли нас привітно. Дістали їх з клітки і дозволили погладити. А хом'ячків я побачив уперше. Вони надзвичайно потішні і дуже схожі на крихітних ведмежат. Ми погодували хом'ячків шкоринками сиру. Вони поїли і стали вмиватися. Сіли на задні лапки, а передніми почали терти мордочки.
— Дивись, як умиваються,— сказала Світланка Антонові,— не те, що ти!
— Вони ж без води вмиваються,— заперечив Антон.— Без води і я можу.
Хом'ячки вмилися і сховалися у своїх нірках, а ми пішли до господаря їжачка. Ним виявився той самий старшокласник, який сміявся, коли ми погодилися стати вожатими жовтенят.
— Ну, впрягся у візок? — засміявся він, кивнувши на жовтенят, що стояли за мною.
— Аж ніяк,— відразу ж заперечив я. Не вистачало ще, аби він розповів завтра про наш візит у школі. Так і до вожатої дійде. І я спробував викрутитись: — Від тієї справи ми відмовилися. Просто всі ми помічники «Синього хреста», а в тебе є їжачок. Ось ми і хочемо подивитися на нього і взяти на облік.
Почувши про це, старшокласник сказав з тією ж єхидною посмішкою:
— Теж мені «помічники»! Та хіба довірить хтось такій малечі своїх тварин! Я навіть не покажу вам їжачка.
— І не треба,— образився Гоша,— що ми, їжачків не бачили!
Це зачепило старшокласника.
— Такого, як мій, не бачили. Він особливий. Не лісовий.
— А який же? — запитав я.
— Ніякий ви не «Синій хрест», а справжні профани! — противно скрививши губи, засміявся старшокласник.— Крім лісових їжаків, є ще степові. Мій прибув з Казахстану. У лісових майже не видно вух, а в цього он які! — Він схопив свої вуха руками і розтягнув їх у різні боки.
— Невже! — фиркнув я.
— А ти поглянь спершу, а потім фиркай! — наїжився старшокласник і пішов за їжачком до кімнати.
Вуха в їжачка справді було видно, проте це нас не здивувало. А от колір голочок степового їжака здивував. Вони були зовсім світлі. Старшокласник помітив наше здивування.
— Вони не тільки світлі, а й зовсім не колючі,— серйозно сказав він.
Антон потягнувся до їжачка, а той як штовхне його боком і вколов Антонові долоню. Антон заревів.
Старшокласник злякався і поспішив випровадити нас з квартири. Біля дверей Антон обернувся і сказав йому:
— Їжачок колючий, але добрий, а ти поганий.
Але старшокласник навіть не пригрозив йому, а поспішно зачинив двері. Напевно, боявся, що вийдуть батьки.
На цьому наш обхід тварин та їхніх власників закінчився. Ми зійшли в двір і в тому ж сараї, де проводили свій перший збір, зустрілися з групою Павлика. Конспірація для нас була над усе!