Читать «Щоденник Миколки Синицина» онлайн - страница 5
Микола Миколайович Носов
Я став питати маму, коли ми поїдемо на дачу.
— Не скоро, — каже мама. — У мене відпустка наприкінці липня буде чи, може, в серпні.
Тоді я пішов прямо до Сергійка й розповів йому про пастку. Сергійко каже:
— Давай зробимо пастку й ловитимемо бджіл у нас на дачі. У нас там є ліс гарний і річка.
— А де ваша дача?
— В Шишигині, п'ять кілометрів звідси.
— А нам дозволять там жити?
— Дозволять. Там цілий будинок пустує. Сама тітка Поля живе.
Я відразу ж повернувся додому і став проситись у мами до Сергійка на дачу.
— Що ти, що ти! — каже мама. — Як ви туди поїдете? Ще під поїзд потрапите.
— Та туди зовсім не треба поїздом їхати. Це недалеко. Ми пішки дійдемо. Всього п'ять кілометрів.
— Ну, все одно, — каже мама. — Як ви там будете самі жити? Це пустощі!
— І ніякі не пустощі, — кажу я. — І жити будемо не самі: там тітка Поля.
— Що ж — тітка Поля! — каже мама. — Хіба ви будете слухатись тітки Полі?
— Звичайно, будемо.
— Ні, ні, — каже мама. — Ось буде в мене відпустка, поїдемо разом, а то ви там у річці втопитесь, і в лісі заблудитесь, і ще я не знаю що буде.
Я сказав, що ми зовсім купатися не будемо, навіть підходити близько не будемо до річки, і в ліс не ходитимемо, та мама навіть слухати нічого не хотіла про це. До самого вечора я канючив і хникав. Мама пригрозила, що поскаржиться на мене татові. Тоді я перестав проситись, але за вечерею нічого не хотів їсти. Так і спати ляжу голодний. Ну й нехай!
7 червня
Вранці я прокинувся трохи раніше і знову взявся за своє. Мама сказала, щоб я не набридав їй, а я все набридав і набридав, поки вона й на роботу пішла. Потім я пішов до Сергійка, і він сказав, що вже домовився з Павликом і завтра вони вдвох вирушають на дачу, якщо я не зможу відпроситися. Мені стало заздрісно, що Сергійко й Павлик вирушать без мене. Цілий день я просидів сумний, і, тільки-но мама повернулась, я став просити з подвоєною силою. Мама розсердилась і знову сказала, що поскаржиться татові, але я не заспокоювався, тому що тепер мені було однаково. Нарешті тато прийшов, і мама поскаржилася йому. Тато сказав:
— Що ж тут такого? Нехай іде. Хлопець уже великий. Йому корисно привчатися жити самостійно.
Тоді мама сказала, що тато завжди заважає їй правильно виховувати дитину (це мене тобто), а тато сказав, що мама сама неправильно виховує мене, і вони тут мало не посварилися через це, а потім помирились, і тоді мама пішла до Сергійкової мами, і вони відразу про все домовилися. Сергійкова мама сказала, що на дачі ми нікому не заважатимемо, що тітка Поля за нами нагляне і варитиме нам обід. Нам тільки треба взяти з собою продуктів. Мама заспокоїлась і сказала, що відпустить мене на три дні, а якщо я поводитимуся добре, то знову відпустить.
Я сказав, що поводитимуся добре.
Усі хлопці дуже зраділи, коли дізналися, що ми йдемо ловити бджіл на дачу. Юрко подарував нам свій компас, щоб ми не заблукали в лісі; Толя дав складаний ніж; Федько приніс нам похідний казанок на випадок, якщо ми самі захочемо собі варити обід на вогнищі. Потім ми дістали фанери і стали майструвати пастку для бджіл.