Читать «Бронзовий чорт» онлайн - страница 118

Ростистав Феодосьевич Самбук

– Усе правильно, – ствердив, – коли передавати?

– Ваш графік виходу в ефір?

– Нас чекають з четвертої ранку до дев'ятнадцятої, Тому, – посміхнувся похмуро, – я нічого не запідозрив, коли той бандера викликав мене із схрону.

– Скажіть йому спасибі, – порадив Карий, однак радист лише насупився і нічого не відповів.

– Можете не сумніватися, – нараз заскочив Олексюк, – ми все виконаємо, як потрібно.

Полковник зміряв його байдужим поглядом: від Олексюка, власне, нічого не залежало, й взагалі в запланованій радіогрі він був як зайва спиця в колесі – Карий лише про всяк випадок тримав його під боком і, як виявилося згодом, дуже передбачливо.

А тепер полковник наказав провести агентів до кімнати, де було підготовлено для виходу в ефір рацію, захоплену в диверсантів.

Радист натягнув навушники й застукав ключем.

«Цепелін» одізвався мало не одразу, отже, справді на них чекали й агент казав правду. Радист передав у ефір зашифровану радіограму. Одержав підтвердження, що повідомлення прийняте і відповідь буде через десять хвилин.

Карий нетерпляче походжав кімнатою. Нарешті «Цепелін» вийшов в ефір, на папір лягли цифри, й мало не одразу полковнику передали розшифрований текст:

«Негайно повідомте, де старший групи Вячеслав Горохов провів вечір перед вильотом на завдання?»

Ясно, це була перевірка. Але ж старшого групи вбито і якщо не відповісти на запитання, «Цепелін» припинить зв'язок.

Карий відчув холодок під серцем: невже вдало розпочата операцій закінчиться так безглуздо?

Прочитав радіограму агентам. Радист лише похитав головою, а Олексюк наморщив чоло й підвів застережливо руку.

– Чекайте, – сказав нерішуче, – чекайте, Горохов щось хвалився… Дай, боже, пам'ять…

Полковник нетерпляче втупився в нього – невже не пригадає?

– Так, – раптом рішуче мовив Олексюк, – точно, він казав, що цілий вечір сидів разом з оберштурмфюрером Телле. Той інструктував його востаннє.

Чоло в Карого розгладилося.

– Пишіть, – наказав і продиктував Щеглову відповідь:

«Останній вечір перед вильотом на завдання старший групи Вячеслав Горохов провів з інструктором школи Телле. Прошу врахувати, якщо ви нам не довіряєте, то ми без вас обійдемося легше, ніж ви без нас. Тридцять сьомий».

Телеграму швидко зашифрували, й радист знову вийшов у ефір..

Потяглися хвилини чекання. Нарешті надійшла відповідь:

«Чекайте літак через три доби. О двадцять другій годині післязавтра виходьте на зв'язок – одержите підтвердження. «Цепелін».

Полковник обтер чоло акуратно складеною хусточкою. Жестом наказав вивести' агентів. Хвилину чи дві сидів, обдумуючи повідомлення, і пішов дзвонити по ВЧ генералові Рубцову.

Після обіду Марков мав ще вільних півгодини й скористався з цього, щоб почитати газету. Навіть від читання геббельсівських газет іноді мав задоволення, особливо коли йшлося про чергове скорочення лінії фронту й залишені доблесними німецькими військами міста.

Читав і розмірковував: через місяць-два, ну, в крайньому разі, через три, Червона Армія звільнить це місто, «Цепелін» знову передислокується кудись у тил, потім ще раз – і нема більш куди переїжджати. До Берліна рукою подати, й нарешті наші дивізії увірвуться в столицю рейху.