Читать «Що таке Веб 2.0» онлайн - страница 18

Тім О'Рейлі

Довгий хвіст. Маленькі сайти створюють більшу частину контента інтернета; вузькі ніші створюють велику частину інтернет можливих додатків.

Порада: заохочуйте самостійність користувачів і забезпечуйте алгоритмічне управління даними зі свого боку — це дозволить охопити веб цілком, не тільки центр, але й краї, не тільки голову, але й хвіст.

Дані — це наступний Intel Inside. Додатки все більше залежать від даних.

Порада: для отримання конкурентної переваги відшукайте унікальне, важке для відтворення джерело даних.

Цінність, принесена користувачами. Ключ до успішної конкуренції на ринку інтернет-додатків — збагачення власних даних силами користувачів.

Порада: не обмежуйте свою «архітектуру взаємодії» розробкою софтвера. Явно і неявно залучайте користувачів до процесу поліпшення вашого додатку.

Мережеві ефекти за замовчуванням. Не багато знайдеться користувачів, які за власною ініціативою почнуть вам допомагати.

Порада: зробіть так, щоб зростання ваших даних було побічним ефектом використання додатку.

Деякі права збереження. Захист інтелектуальної власності обмежує повторне використання і перешкоджає експериментам.

Порада: якщо користь забезпечуються сумісним використанням, то забезпечте, наскільки це можливо, слабкий захист вашій ІС. Проектуйте їх з урахуванням «покращеності» і «переробленості».

Безконечна бета. Коли пристрої і програми підключені до Інтернету, додатки перестають бути артефактами і перетворюються на сервіси.

Порада: не намагайтеся упакувати нові властивості в реліз, замість цього додавайте їх по мірі готовності в поточну версію. Зробіть зі своїх користувачів тестерів, здатних відгукнутися в реальному часі, і стежте за їх реакцією.

Кооперація замість контролю. Додатки Веба 2.0 побудовані як мережа сервісів, що працюють спільно.

Порада: відкривайте інтерфейси вебу, забезпечте синдикацію контента і використовуйте чужі веб-сервіси, якщо це потрібно. Використовуйте спрощені моделі для програмування та побудови вільно-зв'язаних систем.

Програми працюють поверх пристроїв. ПК не є єдиним пристроєм, на якому можуть виконуватися інтернет-додатки, а додаток, обмежений одним пристроєм, менш цінний, ніж його універсальний конкурент.

Порада: проектуйте додаток так, щоб він міг працювати на кишенькових пристроях, ПК та інтернет-серверах.