Читать «Прокрастинація» онлайн - страница 151

Джейн Б. Бурка

Робіть фізкульт-перерви. Коли ви ловите себе на тому, що безрезультатно буксуєте на місці і ніяк не можете взятись до діла, — зробіть коротку перерву. Перерва розірве зв’язки нейронного ланцюжка, що переповнює вас острахом, тривогою чи ненавистю до себе. Однак важливо, що саме ви робитимете протягом цієї перерви. Замість того, щоб сидіти перед телевізором за улюбленою програмою чи поглинати відро морозива, змусьте своє тіло рухатися. Прогулянка навколо кварталу, десять хвилин на велотренажері чи танці серед вітальні під улюблену музику пришвидшать циркуляцію крові й допоможуть вашому мозку зосередитися.

Займайтеся тим, що любите. Неважливо, як ви тренуєтеся, — важливо вибрати те, що вам подобається, адже важко буде дотримуватися регулярності, якщо ви ненавидите кожну хвилину своїх фізичних занять. Якщо вам подобається вид спорту, який не лише забезпечує вам навантаження на серцево-судинну систему, а й стимулює ваш мозок, — це ще краще. Запишіться на уроки сальси чи почніть грати в теніс із другом. Коли ваш мозок вивчатиме незнайомі рухи чи передбачатиме рухи вашого противника або партнера, ви виграєте від подвійного тренування.

Займайтеся спортом разом із другом. Коли у вас так багато інших завдань, за які важко взятися, залучення товариша, який складе вам компанію, може підвищити вашу мотивацію і зробити заняття веселішими. Якщо ви домовилися з людиною, то, найімовірніше ви таки вийдете з дому і не піддастеся спокусі побайдикувати чи повалятися в ліжку. Також пам’ятайте, що спілкування з людьми корисне для вашого мозку; воно допомагає боротися з гормонами стресу, які активізуються, коли ви ізолюєте себе від людей.

Позаймайтеся спортом перед тим, як взятися за складний проект. Під час заняття спортом ви отримаєте приплив крові, а коли зупинитеся, ця кров приплине просто до вашого мозку. Він отримає додаткове насичення киснем, BDNF та ендорфіни, тож приблизно протягом години після тренування ви мислитимете чіткіше. Скористайтеся цим і одразу після заняття візьміться за одне зі своїх найскладніших завдань.

Починайте з малого. Так, ми постійно це повторюємо, і ця думка, як і раніше, відштовхує вас. Коли ви зацікавитеся заняттями спортом, то можете відчути спокусу розпочати біг з дистанції у п’ять кілометрів чи грати баскетбол зразу на весь майданчик, навіть якщо вже роками ведете сидячий спосіб життя. Зрештою, маленькі кроки видаються такими мізерними! Та у випадку зі спортом, як і з багатьма іншими заняттями, робити маленькі кроки — це найкращий підхід. І хоча ця стратегія може здаватися не настільки грандіозною, як ваша ідеальна картинка, її досягнути реальніше. Люди, які надто агресивно беруться за тренування, не лише ризикують отримати фізичні травми, а й, найімовірніше, облишать свої спроби. Значно краще розпочинати повільно та досягати результатів крок за кроком.