Читать «Правильник УПЦКП» онлайн - страница 185

Автор неизвестен

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Іпакої чергового недільного гласу.

Господи, помилуй (40 разів).

Слава: і нині.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас.

Після цього священик промовляє цю молитву до Пресвятої Тройці:

Всемогутня і Животворча, і Світлоначальна Свята Тройце, Боже, що єдино з благості створив Ти з нічого всяке створіння природне й надприродне і промишляєш, і тримаєш його. Ти, що, крім інших Твоїх невимовних благодіянь для роду земного, дав нам, задля тілесної немочі, ще покаяння перед смертю, не дай нам, окаянним, померти в лукавих наших вчинках, ані бути посміховищем для злоначальника, й заздрісника, й губителя. Бо Ти, Милосердний, бачиш, яка його на нас напасть і ворогування; які й у нас пристрасть, і слабкість, і недбалість. Але, благаємо, яви невичерпне милосердя Твоє над нами, що кожного дня і години прогнівляємо Тебе порушенням дорогоцінних і животворчих заповідей. І все, що ми за минуле життя наше аж до цієї години нагрішили вчинками, чи словами, чи помислами, відпусти і прости. І сподоби нас решту життя скінчити в покуті, і каятті, і додержанні святих Твоїх заповідей. Коли ж ми, приваблені розкошами, всяко нагрішили або жили, піддавшись мерзенним, шкідливим та згубним похотям; коли ми, запалившись гнівом і нерозумною лютістю, образили якогось брата нашого; коли ми язиком заплутались у сіті безвихідній, густій та міцній; коли якимось із почуттів наших або всіма, з волі чи неволі, свідомо чи несвідомо, захопившись чи з намови, ми нерозумно спокусилися; і коли лукавими й марними думками сумління осквернили або якимось іншим способом згрішили ми, захоплені злим наміром або звичаєм, — прости нам і відпусти все, Всемилостивий, Преблагий і Многомилостивий, і дай нам надалі бадьорість і силу на виконання благої і милосердної, і звершеної волі Твоєї, щоб, через щире покаяння визволившись від нічного й темного зла і, як удень, доброчинно ходячи, ми, недостойні, явилися перед Твоїм милосердям очищеними, хвалячи і прославляючи Тебе навіки. Амінь.

Слава: і нині.

Господи, помилуй (тричі).

Благослови.

Священик промовляє відпуст: Христос, Істинний Бог наш… і прощення та інше як у полуношниці повсякденній.

Кінець полуношниці недільній