Читать «Дівчата з 13-ї вулиці» онлайн - страница 46

Малгожата Гутовська-Адамчик

Що не кажи, а на компліментах Марцін таки знався! Треба віддати йому належне. Він був чарівливим (такого слова Клаудія не знала), дуже милим і гарно вихованим, підводився, коли вставала вона, відчиняв перед нею двері, пропускав наперед, подавав куртку. Добре принаймні, що в ручку не цілував, бо цього б вона точно не стерпіла. І весь час говорив. А вже як починав, то не міг зупинитися:

«У тебе такі гарні долоні. Твої очі нагадують мені сапфіри або бірюзу. Коли ти посміхаєшся, сонце вмирає від заздрощів. Ти моя цукерка!» — і так без кінця. Слів йому не бракувало. Де він цьому навчився? Клаудія ще ніколи не бачила хлопця, який міг би так висловлюватися. Спершу кепкувала з нього, але невдовзі почала звикати. Досі вона такого не зазнала.

Дівчина навіть не усвідомлювала, що потрапила на гачок, і хоча Марцін досі трохи її дратував, та вона вже пробачала хлопцеві його старомодність. А він знай собі балакав. Рот просто не закривався, а Клаудія слухала й танула.

«Я його не кохаю, — думала вона своїм звичаєм. — Але хіба це важливо?»

Останнього дня перед виїздом в їдальні мала відбутися дискотека. Така собі ідіотська вигадка класної керівнички. Вона ніби й хотіла, щоб усе було якнайкраще, але скільки пар набереться в класі? Три? То з ким танцювати? Її ідея сподобалася хіба що Клаудії й Марцінові. Але звісно, навпроти пункту «дискотека» теж треба було поставити пташку. Доки лунала швидка музика, «September» і таке інше, то ще можна було витримати, та коли хтось поставив повільну, чи не Марцін, бо хто ж іще, більшість гепнулася на стільці або вийшла в коридор. Чого витріщатися даремно?

Агата повернулася до кімнати, Зоська прийшла невдовзі після неї. Витягла з торби якусь книжку й удала, наче читає. Агата зиркнула на книжку й запитала без особливої цікавості, радше, аби заперечити відсутній Клаудії, яка назвала її «жалюгідною імітацією людини». Бо ці слова допекли Агату до живого:

— Що це?

— Стасюк, — відказала Зося, не підводячи очей.

Агата не знала, що це таке: автор чи назва. Щиро кажучи, вона сподівалася, що Зося читає щось із рекомендованої літератури.

— Цікаво?

— Дуже.

— А про що воно?

— Складно сказати. Авторські враження.

— Ага, — здається, Агату ця відповідь задовольнила. — А ти багато читаєш, — додала вона тим самим тоном, який свідчив про цілковиту відсутність зацікавлення.

Зося підняла погляд лише, аби впевнитися, що Агата цього разу не обрала її об’єктом для своїх кпинів. Але та або вміла прекрасно маскуватися, бо в її тоні не відчувалося жодної нещирості, або ж говорила цілком серйозно. Зося мовчки дивилася й чекала. Агата ж лежала незворушно, кусала губи й мовчки вдивлялася в стелю.

У їдальні хтось без кінця ставив «Until I die», десь хряскали двері, хтось щось вигукував, звідкись чувся сміх, а вони продовжували мовчати.

— Так, — мовила нарешті Зося. — Досить багато. Мені це просто подобається, — додала вона якимсь вибачливим тоном. Хотіла щось докинути, ляпнути в стилі однокласників: «І навіщо воно мені здалося?» або «Ну й лажа, га?», але нічого не сказала.