Читать «Дівчата з 13-ї вулиці» онлайн - страница 101
Малгожата Гутовська-Адамчик
Незручну ситуацію несподівано врятувала маленька сіра пташка, схожа на горобця. Сіла на підвіконні й весело зацвірінькала.
— Це радість, — зітнуло Прагнення. — Нічим незатьмарена радість.
— Ти знаєш, що вона сказала? — зацікавився хлопець.
— Спів птахів — це як оперна арія. Не конче їх розуміти, щоб це справляло тобі приємність. Іноді це навіть заважає, бо тоді зосереджуєшся на словах, які мають другорядне значення, тоді як радістю серця ми завдячуємо музиці.
Спів пташки запалив і в Петрусевому серці іскорку радості. Його сумне личко проясніло, хлопчикові хотілося стрибати, хоча він не забув, що голодний і не знає дороги додому.
— Ти справді її зрозумів?
— Мені вже набридла ця історія. Цей зануда розповідає нам її вже принаймні місяць. Він говорить про страшну бурю, яка шаленіла над його гніздом.
— І що?
— Якось спекотного дня навесні, коли його подруга відклала останнє, п’яте яєчко в їхньому новенькому гнізді, гарна погода почала псуватися. Над деревом, де був їхній дім, зібралися важкі свинцеві хмари. Удень стало темно наче вночі, сильний вітер віяв дужче, зі значно більшою силою, ніж потрібно, щоб видерти невелике дерево з корінням, не кажучи вже про крихітне, мов кулачок, гніздечко, збудоване з кільканадцяти прутиків, зліплених глиною. Вітер завивав, перелякана самичка зіщулилася, накривши крильцями п’ять своїх яєчок, а поруч сидів наш друг, сподіваючись найгіршого.
— Ой леле, як же він, певне, хвилювався. Сам у темряві під час бурі. Не уявляю, що б я зробив на його місці, — засмутився Петрусь.
— Передусім треба мати надію. Вірити, що переживеш найгірше, що залишишся неушкодженим. Віра в це додає сил. Страх — це отрута, віра — це еліксир життя. Вона додає нам сил навіть у безнадійних, як-от ця буря, ситуаціях. Нічогенька промова, га? — Прагненню сподобалися його власні слова, Петрусь погоджувався без жодної іронії.
— І пташка-тато не боявся?
— Боявся, але думав про те, що в його гнізді лежать чудові яєчка, з яких вилупляться прегарні пташенята. Думав про літні вечори, коли вони сім’єю сядуть на цьому дереві й розповідатимуть дітям про жахливу бурю, і про те, що з ними більше ніколи не трапиться такого страхіття.
— І розповів?
— Мабуть, що так. Адже літні вечори довші, ніж найдовші зимові ночі. А тепер на них чекає сповнена небезпеки мандрівка. Спогади про бурю напевне стануть у пригоді.
— Віддам запрошення Агаті! — раптом вирішила Зося. — Нехай робить з ним що хоче, мені однаково.
— Мушу тобі щось сказати, — видушила Зося, сівши на дивані в Агатиній кімнаті. — Я зробила страшну річ.
— Ти?! Списувала на біології? Перейшла дорогу на червоне світло? О, вже знаю! Не згасила світло в нужнику! Вгадала? — Агата іронізувала, але їй було цікаво, що сталося.
— Дехто хотів з тобою познайомитися. Це вже давно було. Він мені подобався, дуже. Зрештою, це не має значення, але тоді мало.