Читать «Дим» онлайн - страница 161
Володимир Худенко
Іра задумалась, а тоді лукаво всміхнулась.
– Чесно? Він… цікавий.
– Тобто?
Вона зігнула ноги і обхопила їх руками, так ото всілася в куточку коло вікна.
– Чого ти допитуєшся? – знову всміхнулась лукавенько.
– Просто… – той знизав плечима, – питаю як у жінки.
– Ну раз як у жінки, то… він привабливий, – вона похилила голову на плече. – Уб’єш тепер мене?
– Уб’ю.
– Придушиш? – вона обхопила власне горло руками, зображуючи конвульсії.
– Угу, – кивнув Антон.
– Ясно, – кивнула й Іра, склавши руки на грудях і вдивляючись у тьму осінньої ночі за вікном.
– Правда, привабливий? – ще спитав Антон, задумавшись.
– Ну-у, – протягла вона і собі, задумавшись, – це важко пояснити, я не знаю… щось у ньому таке є. Він не такий, як ті її попередні, щось… Знаєш, що найцікавіше?
– Що? – Антон посунувся трошки ближче.
– Вони якось дуже один до одного підходять, вони обоє такі якісь… ну знаєш – незвичайні, – вона мрійливо всміхнулась. – Не знаю, я за неї рада, направду.
– Та і я, – кивнув Антон, і собі всміхнувшись. – Бачиш, яка вона нині…
– Божее-е! – Іра заломила руки, ніжно всміхаючись. – Така закохана-закохана, ммм!.. Щаслива, – вона радісно зітхнула. – І він її також кохає бозна-як, це видно, – нахилилась вона до Антона. – Як вони тоді цілувались, на веранді, пам’ятаєш? Боже, я думала вони спалахнуть обоє, вибухнуть, брр! – Іра захоплено струснулась усім тілом. – Скільки жаги!..
Минули Хутір Михайлівський. Наша митниця, сонний гомін, вогні станції, «покупаю рубли»… Дрімали й не дрімали, стояла глуха осіння ніч за вікном, пролітали освітлені переїзди, одинокі ліхтарі, полустанки в осінніх полях. Миг! – і тьма… Зблиск! – і тьма… Духота вагону, ніч, вересень, Сумщина.
Засіріло, як під’їжджали до Конотопа. Дроти підстанції, важкі мотузки над землею, перисті нерухомі хмари в бездонному небі, досвітні зорі в отій вишині. Осьде потяглися околичні будинки під шифером та саморобними телевізійними антенами, вибрані городи, зів’яле кукурудзиння, соняхи на межі, зарослі пирієм стежки, ґрунтові дороги в росі, шматок поля в низькому тумані, канавки, тополі, хиткий очерет під залізничним насипом. Вставало місто дитинства, виринало з непевної імли, напливало на них; займалось далеке світання.
Вони витягли свої сумки з-під полиці і рушили на вихід ще задовго до вокзалу – в Конотопі виходили лише вони. На перонах людей майже не було, ніхто їх не стрічав, ясна річ, вони взяли по сумці та й пірнули в підземний перехід – плиточні стіни, луна од їхніх кроків, мляве жевріння ламп. На площі перед вокзалом Антон спинився і поставив сумку на асфальт.
– Чого ти? – здивувалась Ірина.
Той мовчки скинув свою олімпійку, остався в одній білій футболці.
– Змерзнеш, на ось… – простягнув їй ту олімпійку.
– Сам змерзнеш! – гаркнула вона, позіхнувши. – Куртки в сумці, зараз достану…
– На!
Мусила підкоритись. Взяла ту олімпійку, аж тут – раз! Антон дременув, направду дременув – побіг до трамвайної зупинки, як оглашенний.
– Це що за коники? – вигукнула Ірина, вражено вирячившись. – Куди ти чкурнув, га? А боже світе…