Читать «Піраміда Сонця» онлайн - страница 83
Олександр Ємченко
Вугілля в системі Урана? Чи не ще більша це фантастика? Адже вугілля — це життя, біосфера, вмерла органіка. Життя на Урані? Заманливо, але як на сьогоднішній рівень знань землян надто неправдоподібно. І тоді підозра впала на полімер темнуватого кольору, знайдений у метеоритах, цих промовистих вістунах космічних безодень. «Винуватцем швидше всього міг бути саме полімер, — писала кандидат фізико-математичних наук Аліна Лихачова. — Американські вчені С. Сквайрс і К. Саган висунули таку гіпотезу. Під дією ультрафіолетового сонячного випромінювання частина метану, якого вдосталь у системі Урана, розпадається на водень і вуглець, які} в свою чергу, вступають у реакцію з метаном і утворюють цілу серію складних вуглеводневих полімерів, у тому числі і чорного кольору. Саме такі полімери і були виявлені у метеоритах».
…Лине за сотні мільйонів кілометрів від Сонця планета Уран. Уже перший прорив землян у її володіння підняв запону над багатьма таємницями, але ще немало загадок і залишилося. Тому, хоч би як ми сьогодні стримували свої фантазії, майбутні космонавти, десантувавшись у системі Урана, побачать картини, гідні пера фантаста.
НЕПТУН:
«Я — моря цар і водної стихії повелитель. Мої пенати — лазурові і безкраї»
Свято Нептуна
Восьму планету Сонячної системи назвали ім’ям бога морів. Посейдон у греків, Нептун у римлян, він був сином Крона і Реї, братом самого егідодержавного Зевса. Античні скульптури зображували його у вигляді грізного сивобородого велетня з рибальською острогою в руках, якою він здіймав або гамував морські хвилі, викликав бурі і землетруси.
Коли після перемоги над Кроном його сини ділили між собою світ, Посейдону за жеребом випало царство моря.
— Там тобі й жити, брате, — сказав йому Зевс, якому дісталися лаври верховного бога.
Проте такий розподіл не сподобався норовливому Посейдону. Він назвав Зевса загарбником і не став коритися йому. Тоді громовержець перекрив зухвальцю дорогу на Олімп і пригрозив всеспопеляючим ударом блискавиць.
Посейдон змушений був піти у вигнання до людей і десять літ працював звичайним муляром на спорудженні фортечних стін. Нарешті верховний владика змилостивився і дозволив своєму братові повернутися на Олімп, але з однією умовою, що той більше не посягатиме на щонайвищий трон.
Упокорений Посейдон, згнітивши душу, прийняв морські володіння. Він опустився у підводні палаци і зажив там розкішним життям, одружившись з прекрасною Амфітрітою, донькою морського віщого старця Нерея.
Правив Посейдон морським царством мудро й розважливо. Своїх підданих не ображав, але тих, хто підіймав на нього руку, карав нещадно. Час від часу він з’являвся на Олімпі, де брав участь у пишних учтах, вів раду з Зевсом, намагаючись ні в чому не перечити.