Читать «Кістяк з Чорнобиля» онлайн - страница 29

Антін Мухарський

Замість відповіді горішня голова монстра мовчки виплюнула з пащеки золоту коробочку.

«Відкрий і випий одну. А іншу запропонуй своїй подрузі».

Слухняно виконуючи настанови кабана-мутанта, Михась проковтнув невелику золоту пігулку та заходився приводити до тями Варвару, котра, очунявши, передусім поцікавилася, де мама?

«Мама в Києві…» — обережно відповів хлопчик.

«А ми де?» — здивовано запитала Варвара, оглядаючи довкілля.

«У Чорнобильській зоні…»

«Ой… — тільки й проказала досвідчена сталкерка, знову втрачаючи свідомість.

«Поклади їй таблетку до рота і залий туди трохи водички, — порадив кабан. — Вони мають ще й заспокійливий ефект».

І дійсно, після цієї процедури Варварі значно полегшало. Всівшись на глиці, вона глипнула віями.

«Мене звати Лесик-Стасик. Я друг Кістяка Костя і маю завдання провести вас на наше обійстя…» — привітався кабан.

«Звідки ви знаєте, що ми вас шукаємо?» — здивовано запитав Михась.

«Ми знаємо про вас набагато більше, ніж ви можете уявити, — багатозначно відповів Лесик-Стасик. — До речі, чули новий анекдот? “Україна оголосила, що незабаром відкриє для туристів Діснейленд у Чорнобилі. Тільки двометрова усміхнена миша буде справжня”. Ха-ха-ха…»

Глава п’ята. МАШИНА МРІЙ

Того дня радіаційний фон на Перуновому хуторі наближався до відмітки сто двадцять рентгенів на годину.

«Це ми давно не топили піч, — заводячи друзів на подвір’я, весело пророхкав кабан. — А так зазвичай тут у дворі буває і двісті, а в бабиній хаті й всі п’ятсот. Наше обійстя так “світиться”, що в буквальному сенсі “розчиняється в повітрі”. По суті — всі ми привиди, яких прості люди не здатні побачити без особливих окулярів. Але ви — виняток».

На той час місцева громада вже чекала гостей на ґанку.

«Ласкаво просимо до нашого чорнобильського ком’юніті, — тримаючи в руках тацю зі старими бабиними гранчаками, хлібосольно вклонилося гостям Педро-Кончітто. — Чи не бажаєте скуштувати з дороги найвідомішої у світі радіоактивної водички з цезієм, стронцієм та свіжими ізотопами йоду?»

Михась з Варварою налякано перезирнулись.

«Пігулки, що ви проковтнули, дозволяють живим організмам витримувати в тисячі разів більші дози радіа­­ції без жодних наслідків. Інопланетні технології, — заспокоїв друзів Лесик-Стасик. — Тож вимикайте ті чортові дозиметри і пийте собі на здоров’я».

Чемно перехиливши по скляночці, друзі привіталися з Чупакаброю, здоровезним крокодилом, хріноподібними огірками та Срібною Мухою.

«Кістяка Костя краще видно в темну пору. Але він передає вам вітання. Помахайте йому ручкою…» — вказало Педро-Кончітто туди, де в повітрі колихався силует з радіоактивної плазми.

Далі в супроводі синього хріну Михась з Варварою, мов зачаровані, пішли на город, подивитися на справжню літаючу тарілку, з черева якої здіймався в небо чарівний веселковий промінь.

«Ой, чиї то ноги?!» — злякалася Варвара, глянувши в бік кирзових чобіт, що стирчали із землі поблизу напівзруйнованої будівлі туалету.

«А, то наш російський брат догниває, — махнуло рукою Педро-Кончітто. — Історія давня… Українці народ суворий. Їм чужого не треба, але й своє не віддадуть. До речі, незабаром ви безпосередньо візьмете участь у грандіозному, нечуваному експерименті з матеріалізації людських душ, до якого ми готувалися кілька тисячоліть. Сподіваюся, ви привезли із собою Хруня та дух самогубиці?»