Читать «Справа Сивого» онлайн - страница 4
Брати Капранови
Дівчина засміялася, немовби закликаючи, й одразу у воді почалася гра із взаємним бризканням, полюванням та втечами, доторками, піддражнюванням, викликами та обіцянками. Врешті хлопець упіймав-таки її біля очеретів, обхопив за стан і припав губами до губів, що відкрилися назустріч. Вода навколо одразу вляглася дрібними хвильками, немовби передаючи назовні енергію двох тіл. Здавалося, що сивий Дніпро огорнув їх своїми обіймами та прикрив очеретами, щоб ніщо не завадило молодому почуттю. Дівчина на кілька секунд зім’якла у хлопцевих руках, але щойно він розслабив м’язи, повіривши цьому руху, одразу вислизнула з обіймів під воду, неначе справжня рибка. Оці вже дівочі штучки! Хлопець спробував вхопити її, але впіймав лише течію, а дівчина, додавши бризок просто йому в очі, прожогом кинулася до берега, залишивши коханого самого серед очеретів. Спритні дівочі ноги в одну мить здолали шир піщаного берега, і наступної миті смагляве тіло вже заховалося за гранітними брилами.
Хлопець озирнувся навколо, немовби шукаючи у когось поради, а чи то щоб переконатися, що берег порожній, потім ліг на воду та поплив наввимашки, загрібаючи своїми жилавими руками та знімаючи з тіла зайву напругу.
За кілька хвилин він вийшов на берег та пішов до гранітної брили, де залишив одяг. Потрусив головою, змахнувши зайву воду, обтер плечі та груди руками, зганяючи краплі, потім нахилився до граніту, намагаючись розгледіти у пітьмі свої лахи, але їх на місці не було. Поплутав? Упали на пісок? Хлопець помацав пальцями, немовби не довіряючи пітьмі та очам, але знайшов лише черевики — і більше нічого. Він продовжував зазирати попід камені, коли з-поза купи брил раптом почув тихий дівочий сміх і зрозумів, що сталося.
— Марусю!
— А то що?
— Навіщо ти це зробила?
Дівчина захихотіла вже на повний голос.
— А щоб ти не був таким серйозним.
— Я вже несерйозний.
— Та бачу.
Почувши це, хлопець інстинктивно прикрився руками, що викликало новий спалах дівочого сміху.
— А що, шановний товаришу Климе, ви зараз можете сказати про творчість поета Поліщука?
— Марусю, не балуйся.
— Давайте влаштуємо диспут. Слово для доповіді має Клим Шпакуватий.
— Марусю, припиняй.
Але вона тільки засміялася.
— Марусю, віддай одяг. Бо сам заберу, їй-богу!
— Їй-богу? То ви, комсомолець, ще перебуваєте у лабетах релігії?
— Якої релігії? Це примовка. Віддай одяг.
— Комсомолець Шпакуватий, підніміться, будь ласка, на трибуну, щоб вас було краще видно.
Тут уже хлопець не стерпів:
— То ти так! — і рвонув, оббігаючи гранітні брили, на звук дівочого голосу.
Але й дівчина чатувала, тому одразу з веселим вискотом чкурнула від нього, лише світла сукенка майоріла у вишневих сутінках. Маруся була прудкою, як усі молоді дівчата, але й Клим не відставав. Вона озирнулася, блиснувши усмішкою, кинула під ноги штани, потім сорочку, але не це вже стало метою гонитви. І коли він таки наздогнав її біля перевернутого баркасу, відпускати вже не збирався. І біла сукня з червоними тракторцями на ній незабаром теж полетіла на пісок.