Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 39

Євген Ігорович Сакара

– Та звісно. Там цілий кортеж. Добре, по цій темі питань більше немає.

29. Енергетика

– Ходять чутки, що Ваша компанія вкладає значні кошти в енергетичну сферу, можете прокоментувати, чим ви займаєтесь?

– Ні. Поки рано виносити результати напрацювань в маси.

– А можете хоча б дати якісь прогнози?

– Нашою компанією було розроблено прототип електромобіля на основі досягнень попередників. Також вже чотири роки ведуться розробки нового типу електростанцій, про які я поки не можу розповісти. Приблизно через п’ять років ми зможемо повністю відмовитись від російської нафти та газу. Це зекономить Україні мільярди гривень.

– РФ понесе величезні збитки від цього, не боїтеся, що це може негативно вплинути на відносини між Україною та РФ?

– Ні. Це економіка, чому ми повинні нести збитки? Аби РФ не образити? Та і дружніх відносин у нас з їхньою владою ніколи не було і не буде. Тут потрібна лише ротація влади та засудження всього олігархічного клану РФ. Якщо ж вони надумають більш радикально на це вплинути, ми розколемо їх з середини. Поки вони нас не займають, ми не займаємо їх, але ж росіяни бачать, що економіка Білорусі та України пішла на підйом, бачать, що у нас бандити сидять по тюрмах, а не обкрадають народ, і терпіння їх також не вічне. Їх владу рятує поки повний контроль над засобами масової інформації, але варто нам трішки підштовхнути народ і процес піде.

– Чим зумовлюється затримка впровадження аж на п’ять років? Адже ви не перший рік над цим працюєте?

– Одне діло розробити продукт, інше впровадити його в маси. Людям доведеться змінювати газові плитки, котли, колонки та автомобілі. Спочатку потрібно виплатити зовнішній борг, навести в країні лад та побудувати дороги. На все не вистачає коштів. Вже через декілька років ми поставимо на конвеєр виробництво електромобілів і кожний українець зможе придбати його в без відсоткову розстрочку на термін до двадцяти років.

– Є якісь проблеми з цим?

– Ну як сказати, все можна вирішити. Якби ще іноземні нафтовидобувні компанії не ставили нам палки в колеса, було б взагалі ідеально. Ніхто не хоче втрачати свій прибуток, навіть якщо ціною цього буде вирубка лісів, використання вичерпних ресурсів Землі в той час, коли можна розвивати альтернативні відновлювані джерела енергії.