Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 3
Євген Ігорович Сакара
Приєднуйтесь до нас та слідкуйте за новинами на
* * *
Дуже дякую за допомогу наступним людям:
– Богдан Джміль (ідеолог);
– Володимир Б. (ідеолог);
– Ірина Панькевич (вичитка книги);
– Володимир Гордієнко (вичитка книги);
– Катерина Шленчак (вичитка книги);
– Вікторія Лемешенко (вичитка книги);
– Олександр Пенерджі (надання виступу О. Я. Тягнибока в друкованому вигляді);
– Яна Муха (вичитка книги 1-15 розділів);
– Моїй бабусі Гані за повну вичитку;
1. Революція
Ніколи не сумнівайтесь в тому, що невелика група думаючих і самовідданих людей може змінити світ. Насправді, лише вони і роблять ці зміни.
Маргарет Мід
Восени 2012 року молоді українці з різних регіонів України організували рух “Час Змін”, основною метою якого був захист та розвиток української мови, літератури, культури та громадян України в цілому.
Рух поділявся на дві основні течії: громадський рух та соціальна компанія. Роль першого полягала в створенні, зборі, перекладі і поширенні інформації. Роль другої полягала в створенні ряду підприємств для забезпечення громадян України робочими місцями, якісною їжею, кваліфікованою медициною, гідною заробітною платою і так далі. Також дохід від компанії повинен був бути спрямований на розвиток України, фінансування громадського руху, впровадження в життя проектів “Свобода”, “Дорогу молодим сім’ям”, “Здоров’я нації”, фінансування захисту людей, яких влада намагалася ув’язнити за політичними мотивами...
Головною особливістю цих двох складових була організація управління. Тут все вирішували учасники руху шляхом голосування, а не лідер чи група лідерів. Формальні лідери лише розробляли план дій та висували його на обговорення та голосування.
Пізніше багато студентів та молодих людей з усієї України створили політичне об’єднання “Нова Гвардія”, яке працювало за тією ж схемою, але не відносилося до “Часу Змін”. Його роль полягала у створенні справедливої політичної сили, яка б у майбутньому разом з об’єднанням “Свобода” замінила стару владу та стояла на захисті населення України та його добробуту.
Через два роки “Нова Гвардія” вже нараховувала понад сорок тисяч учасників. Саме це стало відправною точкою змін. За досить короткий час учасниками було зібрано три мільйони підписів на проведення референдуму про розпуск старої верховної ради та зняття президента.
Потім вони почали проводити агітаційні виступи у всіх містах і селах країни. Відбулися вибори, на яких об’єднання “Нова Гвардія” разом з всеукраїнським об’єднанням “Свобода” набрало понад 70% голосів. За “Нову Гвардію” переважно голосував схід та південь України, за “Свободу” захід, центр та північ. Президентом став Олег Ярославович Тягнибок.
Прийшла нова влада... Настав час змін...
2. Журналіст