Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 6
Євген Ігорович Сакара
– Чому ви ставите палиці в колеса російськомовним гуртам, адже ще значна частина українців спілкується російською?
– Ніхто їм палиці в колеса не ставить. Так, я відмовив декільком гуртам у записі на студії Свободи, коли вони прислали записи своїх треків з російськими текстами. Але я ж не забороняв їм грати! Студія була створена для розвитку української музики, а не російської.
– Доброго дня. Мене звати Олександр, я представляю газету 21-й канал, Кіровоград, – настала черга Олександра. – Чому Ви не даєте інтерв'ю журналістам та чому не даєте можливість їм відвідати установи Свободи?
– Така політика проводилась ще за старої влади, коли Лайнович зі своєю партією областей, щоб налаштувати народ проти нас, видумували різні наклепи про Свободу та розповсюджували їх в засобах масової інформації. Якщо хочете, лише для Вас, пане, можу дати інтерв’ю та можливість відвідати Свободу та всі її підприємства.
– Домовились, я підійду після виступу до Вас.
– Добре, наступний.
– Ізвінітє за рускій, – вибачився наступний російськомовний журналіст – послє смєни власті вам далі зєльоний свєт в образованіі, что ви планіруєтє ізмєніть в пєрвую очєрєдь?
– Не вибачаю, наступний...
* * *
Після виступу всіх учасників Олександр підійшов до Богдана:
– Коли можна буде до Вас навідатись у Свободу?
– Секунду, – Богдан дістав електронну книгу і поглянув свій робочий графік, – коли Ви можете?
– Та хоч завтра...
– Завтра я буду зайнятий, залишусь в Києві, треба владнати деякі питання. Якщо хочете завтра, я можу домовитись, Вас зустріне моя людина і покаже все що захочете, а вже у вівторок побачимось. Влаштовує?
– Звичайно, – посміхнувся Олександр.
– О котрій будете в селищі?
– Приблизно о десятій ранку. Залишити свій номер телефону, щоб Ваша людина змогла зателефонувати, якщо виникнуть якісь проблеми?
– Ні, це зайве. Раніше люди і без телефонів обходились. О десятій вас зустрінуть на центральній зупинці. До зустрічі.
Богдан потиснув руку журналісту і пішов у бік виходу.
4. Свобода
День 2, 04.06.2018
9:42. Свобода. Селище, яке ще шість років назад не відрізнялося від більшості інших українських сіл. Населення зменшувалось, молодь виїжджала в міста, дорослі та старі виживали, як могли. Роботу було знайти тяжко, так як сільськогосподарське виробництво, головне джерело робочих місць в селищі, занепало. Щороку в школу приходило все менше дітей, кількість молодих сімей скорочувалася. Дитячий садок взагалі, як і більшість державних структур, був закритий і розвалений. Лише пошта та місцева школа ледь-ледь животіли.
Але що ж дало цьому селищу нове життя? Наприкінці 2012 року студент на ім’я Богдан створив веб-ресурс, на якому почав збирати не байдужих людей заради створення соціальної компанії. Основною метою компанії було забезпечення населення робочими місцями, створення конкуренції товару, який продавався по завищеним цінам, а також на виручені кошти розвивати українську мову, культуру, освіту та медицину. Відправним місцем для початку було обране село в Кіровоградській області Свобода.