Читать «Час Змін. Свобода» онлайн - страница 20

Євген Ігорович Сакара

– Як щодо отримання вищої освіти для дітей інтернату? Є якісь привілеї додатково до стандартних?

– Пільговики створюють нездорову конкуренцію при вступі до вищих навчальних закладів, а це не є добре, адже треба відбирати по розуму, а не по соціальному становищу. Не рідко буває, що пільговики займають 100% державних місць, а що ж тоді робити звичайним дітям? Тому для дітей з нашого інтернату в якості експерименту скасовані всі пільги. Вони можуть або добре вчитись і поступити на державне місце, або ж отримати безвідсоткову позику в Свободи, яку потім їм доведеться повертати.

– В майбутньому всі пільговики втратять свої привілеї щодо вищих навчальних закладів?

– Це важке питання, але я думаю, що так. Держава наразі створює всі умови для того, щоб вищу освіту здобували діти, які хочуть вчитися і працювати за отриманою спеціальністю, а не всі підряд.

13. Радіостанція

18:00. По дорозі додому Андрій увімкнув радіо, по якому крутилась пісня флітів “Я вживаю”.

– О, хороша пісенька – схвалив журналіст.

– Вам подобаються Фліти? – посміхаючись запитав Андрій.

– Звісно. Я на них виріс. – дивлячись у вікно відповів Олександр. – Що це за станція?

– Наша місцева радіостанція “Вільна Україна”.

– У вас є власна радіостанція?

– Звісно, що тут дивного? – звів плечима юнак.

– Цікаво, і що крутять тут?

– Звісно ж українську музику, новини, оголошення, розповідають навіть анекдоти.

– Як щодо іноземної музики?

– Ні. З цим є певні складності.

– Які?

– Авторське право. Не будемо ж ми просто так крутити чиїсь пісні. А з усіма українськими гуртами і співаками ми склали угоду.

– Що за угода?

– Угода, за якою гурти та виконавці дозволяють крутити їх пісні на нашій станції.

– Ви щось платите їм за це?

– Ні, ми їм за це допомагаємо продавати їх альбом. Політика компанії полягає в тому, що жодний витвір мистецтва не повинен приносити постійний прибуток автору.

– Але це ж неправильно...

– Правильно. Головним для людини є праця. Створив гурт альбом, ми допомагаємо його продати на суму, скажімо в 250-750 тисяч, в залежності від розміру гурту та якості матеріалу. Після цього гурт передає альбом в надбання нації і він стає безкоштовним для всіх. Хочуть ще коштів – записують новий альбом або мандрують по містах, даючи концерти.

– А якщо гурт не влаштовує ціна чи він хоче постійно отримувати прибуток з альбому?

– Якщо ми це допустимо, гурт розліниться і перестане творити. Якщо в людини з’являється багато коштів, вона перестає працювати. До того ж, Ви знаєте наше населення, воно не звикло платити за речі, які можна безкоштовно завантажити з інтернету, а так, за умови передання альбому в надбання нації, якщо альбом якісний, багато людей купує його лише для того, щоб набралась необхідна сума. – Андрій задумався секунд на десять, потім додав – так само і письменники, отримують куш за написання книги, якщо книга варта уваги, цих коштів вистачає їм на існування і написання наступного творіння. До того ж гурти можуть заробляти й іншими шляхами, наприклад, в середньому лише на фестивалі “Мова” кожний гурт заробляє близько п’ятдесяти тисяч гривень, плюс виручка за продаж альбому, футболок, флаєрів...