Читать «Чорне й біле в сірих тонах» онлайн - страница 3

Тарас Ігорович Микітчак

Ти не просто пишеш рядок за рядком, а малюєш картини, які кожен бачитиме по-іншому. Які ти сам кожен день бачитимеш у дещо новому світлі. Малюєш світи, в які хочеться вірити. Добре начало, яке повинне завжди перемагати.

Створюючи фентезі, відчуваєш майже на дотик, як твої речення виплітають — немов светр — теплий сонячний настрій; змушують читача повірити, що і з ним можуть статися такі ж дивовижні пригоди, які ти вигадуєш для нього в книжках. Звісно, навряд чи завтра до тебе прийде твій ангел-охоронець во плоті або врятуєш чарівну принцесу-воїна, але, цілком можливо, завтра нарешті познайомишся із чарівною сусідкою чи врятуєш від грабіжників кіносценариста, чи виграєш у лотерею, чи потрапиш на шоу «Острів».

Він точно знав, що його твори пробуджують у людей бажання зробити щось добре іншим, а ті інші повинні перейнятися цим бажанням далі, і світ таки вдосконалиться ще на якусь дрібку.

Клуб шанувальників його творчості налічував тисячі вдячних читачів. Це була одна із найбільших і найорганізованіших тусовок чотиримільйонного Леополіса. Але ніхто з його прихильників жодного разу не бачив автора своїх улюблених білих фентезі, ніхто не знав, як виглядає цей письменник, де живе, чим живе…

Добрик не хотів (навіть соромився), щоб люди, з якими він постійно стикається у повсякденному житті (крім тих, з ким безпосередньо працює), знали, що то власне він — той знаменитий фентезист, автор старомодних казок про красунь і чаклунів. Навіщо розчаровувати людей? Нехай і далі не відають, що він живе у маленькій квартирі цього недородженого будинку, що йому часто бракує грошей на нормальну їжу, що в нього немає дівчини (прекрасної, вірної, доброї)… і що взагалі її ніколи у нього не було.

Тож хай так і буде. Нехай живе легенда. Адже суспільство здебільшого й тримається на легендах про своїх визначних людей.

Головне, що ти живеш і пишеш, пишеш і живеш. Ці два процеси настільки тісно переплелися, що інколи важко збагнути, де закінчується твоє реальне існування й починається вигадане твоїх героїв. Межа між чужим для тебе світом, в якому живеш, і світом вигаданим, який описуєш, часто здається ілюзорною, непомітною. Ти більше там, у казках, ніж тут, у Леополісі. Але ця межа існує — непохитна й залізна, непробивна й нездоланна, бо іншого світу, вигаданого, просто немає!

Проте останнім часом дедалі менше зауважуєш, що в реальному житті невдачі стали твоїми постійними супутниками. Можливо, це тому, що через вигаданий світ (такий потрібний багатьом) перестаєш опиратися світові наявному? Дозволяєш утоптувати себе в багнюку, вдаючи, що не помічаєш цього, бо це надто гидко й примітивно для твого сприйняття, адже ти твориш прекрасне, й багнюка на твоєму одязі — дрібничка, не варта уваги.