Читать «Злий» онлайн - страница 243

Леопольд Тирманд

— Завтра ви одержите ці квитки, — спокійно продовжував Гальський, — і майте на увазі, що вам їх принесе випадковий посланець, найнятий з вулиці хлопець. А тимчасом… до побачення, поручику.

Він поклав трубку.

— Ходім, — мовив ЗЛИЙ, кидаючи недокурок на підлогу, — за п'ять хвилин Дзярський з'явиться тут із своїми людьми.

— Як бути з поштарем? — запитав Калодонт.

В цю хвилину на порозі з'явився Антоній Пайонк; на ного стегні висіла велика брезентово-шкіряна сумка.

— Я їду з вами, — рішуче заявив Пайонк. — Ви зараз не можете мене залишити. Ні міліція, ні ті, що там, — показав він на кімнату Вільги, — не повірять, що ми випадково зустрілись. З їх точки зору я — ваша людина. Та, зрештою, може, я ще етапу в пригоді вам? — несміливо посміхнувся він. — Я дуже сумлінний працівник. — І він міцно притиснув до себе сумку, в якій лежали розсипані Крушиною, а тепер старанно позбирані з підлоги листи.

— Ну, то давай, — сказав Шмігло Пайонку, і всі збігли вниз.

ЗЛИЙ підсадив Марту в кузов і допоміг піднятись Гальському.

— Що за машина! — зітхнув із заздрісним подивом Генек, проходячи повз оливковий «Гумбер». Калодонт і Пайонк, сопучи, сіли в кузов. Генек завів мотор, і «Шевроле» повільно виїхав з брами. Під брезентом будки панувала тиша. ЗЛИЙ відчував запах волосся Марти, що сиділа біля нього, і недобрі думки лізли йому в голову. Вітольд Гальський кусав губи від хвилювання: так багато він мусив сказати Марті, але знав добре, що діється із ЗЛИМ, і жодна сила в світі не примусила б його зараз говорити.

— Одначе, — мовив Юліуш Калодонт, маніпулюючи біля пакету з квитками, — справедливість вимагає, щоб ми забезпечили себе на цей чудовий матч квитками — по одному на кожного з нас, правда, шефе? Така нагода!

— Ні, пане Юліуше, — лагідно заперечив ЗЛИЙ, — ми повинні їх повернути.

— Та не перегинаймо палки, — мовив, посміхаючись, Гальський. — По одному можемо взяти. Адже ж нам треба бути на матчі. Я переконаний, що в нас там буде багато роботи. Це наш громадський обов'язок, правда?

Непомітна і якась колективна посмішка осяяла будку. Не бачачи один одного, всі посміхнулися так, як посміхаються люди, впевнені в чесності й слушності своїх дій, хоч усе начебто свідчить проти них.

Дзярський потримав кілька секунд трубку біля вуха, потім повільно поклав її. Ввійшов Мацєяк з клаптиком паперу в руці.

— «Інженер Альберт Вільга. Автомайстерня. Вулиця Крохмальна», — прочитав уголос Дзярський. Він встав і спитав Едвіна Колянка, що стояв біля вікна: — Поїдете зі мною?

Колянко курив, замислившись.

— Це все-таки Гальський, — почав він і за хвилину нерішуче відповів: — Чи варто? Мабуть, там уже нікого немає. Ви візьмете з собою людей? — поцікавився він.

— Ні, — сказав Дзярський, — поїдемо вдвох.

— Гаразд, — неохоче погодився Колянко. Видно було, що сором примушує його перебороти страх.

Через десять хвилин чорний, блискучий «Сітроен» зупинився на розі Желязної і Крохмальної. Колянко і Дзярський вийшли з машини. Поручик замкнув дверцята і глянув на годинник. Було майже пів на десяту. Він знайшов будинок, перевірив номер і назву майстерні, брама була широко відчинена. Він обережно й повільно зайшов на подвір'я, Колянко посувався за крок позаду нього. Дзярський вийняв з кишені сильний електричний ліхтарик, і сніп білого світла прорізав темряву.