Читать «Таємні шефи (повість). Шкільні історії (оповідання).» онлайн - страница 54
Яан Яанович Раннап
— Дорогенька ти наша, за цирком зіскучилася...— нахилилася над лисицею прибиральниця.
— Треба її до Перм'якових відвести,— вирішив вахтер,— шукають, либонь.
— Не треба! — вигукнув я.— Вона не від них втекла, а з кіностудії. Зараз Аделька в новому фільмі знімається!
Я дуже добре зробив, що назвав лисицю по імені. Всі зразу переконалися, що я їх не обманюю, і вручили мені поводок і лисицю. Про таку удачу можна було тільки мріяти. Я поспішив з лисицею до дітей. Навіть не став перечікувати дощ, який розгулявся. З Аделькою під дощем навіть краще йти: на тротуарах зовсім нема перехожих. Вони стоять, щулячись біля дверей магазинів і в під'їздах будинків, і не ахають, бачачи лисицю на поводку.
Жовтенята і Степан Григорович ховалися від дощу все в тій же телефонній будці. І як вони тільки там умістилися! Навіть двері не зачинялися. Побачивши мене, жовтенята вискочили з будки, і ми всі разом мокрі, але страшенно задоволені, поспішили до прохідної кіностудії. По дорозі я розповів, як мені в цирку віддали лисицю.
— А Павлик усе ще її шукає...— зітхнула Оля.
Ми передали лисицю адміністраторові зйомочної групи, який чекав нас біля прохідної. Він відразу подзвонив Ніні Петрівні, що з лисицею все гаразд.
Ми пішли назад на те місце, звідки Павлик побіг за лисицею. Раптом він повернувся і чекає нас там? Але в телефонній будці нікого не було.
— Поїдемо додому. Можливо, Павлик удома,— сказав Степан Григорович,— може, він уже сам нас чекає.
Ця пропозиція підбадьорила дітей, і ми поїхали додому. Гоша пішов до Степана Григоровича за своїм Кубариком, а ми з жовтенятами побігли дізнатися, чи прийшов Павлик. Біля дверей його квартири я сказав:
— Я зайду сам, а то наша поява може видатися підозрілою, якщо Павлика нема вдома.
Жовтенята спустилися вниз.
— О, це ти,— впізнав мене батько Павлика,— а твого співучня нема вдома. Гасає десь. Скажи, ти маєш режим дня? Ти його виконуєш?
— Дотримуюсь,— пробурмотів я. Мені було зовсім не до порожньої балачки.
— Послухай, Петре...— Сергій Никодимович притягнув мене до себе за ґудзик пальта і довірливо сказав: — Вплинув би ти на мого балбеса. Жахливо безалаберним став! Раніше плямку де побачить, зразу ж витре, а тепер... Он поглянь, що після себе на столі залишив. І пахне якось неприємно. І що він тільки тут виробляє?!
Я глянув на письмовий стіл Сергія Никодимовича і ледь стримав посмішку. Посеред столу валявся розкритий портфель Павлика, а з нього, звиваючись по всьому столу, виповзав той самий копчений мотузок, яким Павлик збирався заманити до ветлікарні пса Буяна.
— Ось навіть ти хмуришся,— помітив Сергій Никодимович.
— Він прибрав би все,— сказав я,— просто не встиг. У нього сьогодні відповідальне доручення.
— Ти про шефство? — запитав Сергій Никодимович.
Я кивнув (зрештою, це так і є) і поспішив розпрощатися. Жовтенята навіть не стали запитувати мене, чи вдома Павлик. І так усе було ясно.
На вулиці дув сильний вітер. Кругом під ногами біліли калюжі, а по темно-сірому небу повільно повзли великі важкі хмари.