Читать «Баранкін, будь людиною!» онлайн - страница 14
Валерий Владимирович Медведев
В повітрі повільно, мов рибки в акваріумі, плавали видрані з мого боку маленькі пір'їнки.
— Полу-чив-чив! Полу-чив-чив! — зловтішався Кость Малинін.
— Нічого не розумію, — зацвірінчав я. — Знайома ж кішка… Так би мовити, рідна…
— «Рідна, знайома»… Дякуй, що вислизнув з її кігтів.
— Баранкін перед кішками ніколи не відступав!
— Хоробрий який! Розцві-цві-цвірінчався: «Іди сюди, я тебе не з'їм, дивачка!» Сам дивак! Ти забув, мабуть, що коти їдять горобців?
— Та ні, — сказав я, — просто я ще не звик до того, що я горобець!
— «Не звик», а чому я одразу звик? — сказав Кость і додав: — Ось з'їла б тебе твоя рідненька Муська, що б я твоїй мамі сказав?
Я уявив на мить, що було б, якби мені не пощастило вирватись з Мусьчиних кігтів, і мені стало моторошно. Відверто кажучи, я просто злякався, хоч загроза минула і боятись було вже нічого, але пір'я в мене однак заворушилося і стало дибки.
— Що це з тобою? — спитав мене Кость. — Чого ти наїжачився?
— Жарко! — сказав я, обмахуючись крилом.
Кость знову почав лаяти мене, а я взяв і сховав голову під крило, але в цей час хтось штрикнув мене чимось гострим під бік…
ПОДІЯ ТРИНАДЦЯТА
Про що цвірінчать бабусі
Я виглянув з-під крила і побачив поряд старого облізлого горобця.
— Ти,» горобеня жовтодзьобе, — сказав мені старий горобець. — Я тут за тобою ввесь час з берези стежив. Ти що, дур-ник-чик-чик, а чи тільки прикидаєшся?
— А що вам од мене треба?
— А ти не кричи на старших.
— Я не кричу. Це в мене такий голос.
Щоб старий відчепився од мене, я сховав голову під крило, але горобець знову боляче дзьобнув мене по шиї.
— Слухай, коли з тобою говорять старші! Шануй дорослих! Не задавайся…
— А я не задаюсь!
— А що це ти про кішок просторікував? Які можуть бути у горобця знайомі кішки? Ех ви, жовтодзьобі! І чому тільки вас батьки вчать?
Старий підкотив очі і зацвірінчав про те, які в його часи були слухняні і старанні горобенята, такі вони всі були розумні, не задавалися, а тепер всі задаються.
Чи варто було перетворюватись на горобців, щоб слухати цю нік-чем-чем-ну нотацію. І у нас старенькі бабусі, як посідають увечері на лавочці, тільки про те і цвірінчать, тобто балакають.
— Ви чиї діти? Чиї ви? Чиї ви? — запитав мене старий.
— Нічиї! Нічиї! — сказав я, зірвався з гілки і покликав за собою Костя Малиніна.
— Задавайся не задавайся! — сказав Кость, махаючи крилами. — Див-див-дивак якийсь!
Ми закружляли над нашим двором, видивляючись дерево, вільне від горобців. Хоч і я сам був горобцем, але мені чомусь раптом захотілось триматися од них далі. Знайомство з безхвостим і старим справило на мене не дуже приємне враження. А найбільше мене дратувало ось що: від тої миті, як ми перетворились з Костем на горобців, минуло, мабуть, уже півгодини, а наше горобине життя все якось не клеїлося, і взагалі все йшло зовсім не так, як я сподівався. Час іде… Завтра, між іншим, знову до школи…
Костю Малиніну я, звичайно, нічого не сказав. Зрештою, попереду ще цілий день — життя налагодиться, і все буде гаразд. Головне, не варто впадати у відчай і втрачати надію.