Читать «Оголений нерв» онлайн - страница 304
Світлана Талан
— Уже не будете боятися тут жити? — спитала Настя матір близнюків.
— Нехай вороги наші нас бояться! — всміхнулася жінка.
Останнім часом Настя втомлювалася, бо після роботи поспішала до місцевої організації патріотів. Стільки ще треба зробити, щоб просвітліли голови людей! У першу чергу вони зайнялися просвітницькою роботою серед населення. Важко розмовляти з людьми, які зомбовані російськими ЗМІ, але Настя знала, що потрібно набратися терпіння і багато працювати, говорити, роз’яснювати. Зараз до роботи почали залучати прогресивну частину молоді, вчителів, лікарів і небайдужих людей. Настя знала, що буде нелегко, але хтось повинен вести просвітницьку діяльність. Усе більше людей повертаються обличчям до рідної країни, але ще багато тих, у кого вата замість мізків.
Пізно ввечері Настя повернулася додому стомлена, але задоволена прожитим днем. На зборах вони розробили дієвий план заходів на вересень. Коли почнуться заняття у навчальних закладах, патріоти підуть до дітей та молоді — за ними майбутнє країни. Настя поставила чайник на плиту, на стіл виклала з сумочки мобільний. Геник влаштувався працювати водієм таксі, тож просив йому не телефонувати, бо може бути за кермом. Сьогодні він ще не телефонував, тож повинен подати звістку. Так і є! Телефон завібрував на столі.
— Привіт, мамо! У мене все добре. А ти як? — так він завжди починав розмову.
— Усе добре, синку, — сказала Настя і почула у слухавці вже знайоме «Бух!» — Знову скажеш, що граєш у боулінг?
Геннадій мовчав. І раптом Настя почула у слухавці «Всім в укриття! Обстріли справа!»
— Що то? — стривожено запитала Настя. — Де ти зараз?
Син відхекався і сказав:
— Не навчила ти мене брехати, мамо. Я не в Києві на роботі, а в зоні АТО.
— Здається, я це зрозуміла, — зітхнула Настя.
— Зі мною Улянка, — сказав Геник, — коли скінчиться війна, ми з нею одружимося.
— Хай вас збереже Господь!
— А як там дядько Вадим?
— Коли повернеться мама, я переїду до нього.
Після розмови з сином Настя довго не могла заснути. У голові роїлися різні думки. До повсякденних клопотів додалося хвилювання за сина. Знала, що буде дуже нелегко, але усмішки загиблих воїнів на фотографіях завжди будуть освітлювати дорогу в майбутнє.
Примітки
1
Сєвєродонецьк — саме таку назву вживають жителі цього міста і використовують в офіційних документах. Орфографічна норма — Сєверодонецьк.
2
Заочниця — так називають жінок, які познайомилися за листуванням із ув’язненими чоловіками.
3
«Мріївські» будинки — ті, які збудувала МЖК «Мрія-Інвест».
4
Катарата — мається на увазі катаракта.
5
«Залізка» — місце на ринку, де торгують інструментом та різними виробами з металів.
6
ЛНР було проголошено 28.04.2014 року.
7
Кладовище Сєвєродонецька знаходиться у селі Воронове.
8
Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» було введене в експлуатацію 1951 року. На «Азоті» працює близько 8,7 тис. осіб. Завод є одним із провідних підприємств хімічної галузі України й спеціалізується на виробництві азотних мінеральних добрив (аміак, карбамід, аміачна селітра, калієва і натрієва селітра), органічних спиртів та кислот (оцетна кислота, метанол, формалін, спирт полівініловий, смола карбамідоформальдегідна), товарів побутової хімії, виробів із полімерів та полімерної плівки (полімерна продукція, мішки, плівка, побутова хімія), будівельних матеріалів (ґрунтовка, шпаклівка, фарба). Об’єднання входить у групу компаній, яка координує підприємства азотної хімії Group DF. Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» за підсумками 2013 року знизило чисті збитки порівняно з 2012 роком на 14 % — до 1,922 млрд грн. 2013 року в об’єднання інвестовано майже 150 млн грн, хоча спочатку планувалося інвестувати 450—500 млн грн. (УНІАН)