Читать «Знайти і затримати» онлайн - страница 56

Віктор Тимчук

— Покажу.

Ми кинулись до машини.

— Олексо, сідай коло Миколи! — наказав Скорич Кузьменку.

Бунчук витискав із «газика» всі його кінські сили. Хоч сонце ще стояло над лісом, але спека вже спадала.

Мелькнула грунтівка, що вела до тваринницьких ферм.

— Тут! Тут! — вигукнув Старинець.

Сержант різко загальмував, аж ми подалися вперед,

— Миколо, відправ товариша Старинця попутною машиною до поста ДАІ, — сказав Махов. — Хай їде додому.

Пес, тремтячи від збудження, ткнувся носом у траву й потягнув за собою Кузьменка. Скорич, Махов і я стояли на узбіччі й стежили за ними. Букет побіг вздовж лісосмуги до міста і через сто метрів заметушився, не знаючи, куди йти. Сліду не було. Тоді Кузьменко завернув його назад, і він помчав попід лісосмугою, припадаючи носом до землі. За кроків п'ятдесят від нас несподівано шарпнувся до дерев, і ми перемайнули через кювет.

— Олексо, стій! — приглушено крикнув Скорич. — Не забувай — у них зброя. Не поспішай.

Букет, стримуваний Кузьменком, повів нас у глиб лісосмуги. Ми насторожено просувалися вперед. У просвіті між молоденькими акаціями жовтіло поле, всіяне копицями соломи. Букет рвався туди. Ми зупинилися. Невже сховались у соломі, на відкритому місті? Я поповз до краю поля і, маскуючись за розложистим лопухом, почав оглядати стіжки.

Спокійно походжали ворони, визбируючи зерно. Нічого підозрілого. На дорозі до ферм маячили постать пастушка і його ряба корова з телятком. Стривай! Як же він проґавив Шакулу й Філона, коли вони виходили з лісу? Мабуть, слідкували за ним і вибрали вдалий момент. Прямо перед собою, за лопухом, у стерні, побачив глибокий, чіткий, слід. Обережно помацав його. Свіжий. Підповзли Махов, майор і Кузьменко. Я мовчки показав їм на слід. Гліб ствердно кивнув.

— В якій? — пошепки запитав.

— Не знаю.

Перша копиця метрів за двісті, а навскоси, праворуч, до шляху на ферми, друга, далі ще одна… Я налічив найближчих сімнадцять. У котрій з них?

— Пущу Букета, — сказав Кузьменко. — Що тут думати?

— Ти що, Олексо?! — Мені було шкода пса. — Застрелить або заріже.

— Так, слухайте мене, — заговорив Скорич. — Зліва направо кожному по шість копиць для стеження. Починайте.

Якщо вони в соломі, то недовго лежатимуть нерухомо. Однаково хтось заворушиться. І вони були певні, що за ними ніхто не стежить. Ех, коли б бінокль!.. У мене зажовтіло в очах від стерні…

Ворони хазяйновито розгрібали солому, наскакували одна на одну, б'ючись дзьобами. Он знялася зграйка й закружляла над копицею, збираючись опуститися на неї, та раптом із соломи виткнулась рука, і ворони із карканням шугнули вгору. Мені перехопило подих. Скорич подивився на мене.

— Ти бачив, Арсене?

— Угу.

— Де? Де? — збентежено запитав Кузьменко.

— Третя від грунтівки, — зорієнтував Гліб Олексу. Ми вже всі прикипіли поглядами до копиці…

— Щось чорніє в соломі, — сказав Кузьменко.

— То волосся Філона, — уточнив я. — А синє — сорочка Дриги.

— Зараз візьмемо, голубчиків, — нетерпляче заворушився Олекса. — Га, товаришу майор?

Скорич посміхнувся на запальність провідника. Я гарячково думав, як затримати грабіжників. Коли б не зброя, не було б ні ускладнень, ні ризику. Тринадцять патронів — не жарт. Шакулі вже нічого втрачати: свій вирок він знає. Що йому тепер чиєсь життя?